Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Jsme dobře připraveni! Lake Malawi promluvili pro EXTRA těsně před finále Eurovize

Zdroj: Jitka Fürst
+ Dalších 21 fotografií
velký večer
Již dnes se dozvíme, kdo vyhraje 64. ročník soutěže Eurovize. Soutěžní země, které se dostaly do finále, se spolu dnes utkají na jedné stagi v hlavním městě Izraele Tel Avivu. Mezi finalisty postoupili i čeští zástupci - kapela Lake Malawi v čele s Albertem Černým (30). Trio chlapců v úterý zaujalo publikum písní Friend of a Friend. Energie z nich čišící a barevné svetříky je dostaly do vysněného finále. S Lake Malawi vám z Izraele přinášíme exkluzivní rozhovor.

Těsně před finálovým večerem jsme vyzpovídali frontmana kapely Alberta Černého. Ten v minulosti stál také v čele kapely Charlie Straight. Albert se nám svěřil, jak se těší na finálový večer a jak se na něj aktuálně připravuje…

Jak se těšíš na finálový večer?

Těším se moc, protože jsme dobře připraveni. Včera proběhla zkouška pro porotu a semifinále jsme si fakt hodně užili. Zvykli jsme si na pódium, na kamery a vlastně pokaždé, když tu písničku zpívám, se v tom cítím líp a líp.

Jaký máte cíl v soutěži a co byste s kluky považovali za úspěch?

Myslím, že všichni pokládáme za úspěch už to, že jsme ve finále, protože nás uvidí asi 200 milionů lidí a to je ten hlavní důvod, proč se Eurovize účastníme. Samozřejmě, jak už jsme tady, tak pokukuju po nějakém vyšším výsledku, ale přál bych si, abych z toho nebyl zklamaný, když se to nepovede. Top 10 nebo top 3, cokoliv podobného by bylo super.

Na Eurovizi je hodně zajímavých interpretů, zaujal tě některý z nich nebo nějaká písnička?

Mně se líbí Slovinsko, to je takové alternativní, ale zase tomu lehce chybí energie. Náš bubeník Antonín hodně fandí Italu Mahmoodovi, to je také moderní R'n'B. Písnička, kterou si zpívám nejradši, je od Duncan Laurence z Holandska, a to hlavně kvůli textu.

Jak se ti vystupuje před cizím publikem? Je to jiné než před českým?

Tady to srovnání asi není úplně správné, protože tu vystupujeme před eurovizním publikem. To je publikum vřelé a všechny ty soutěžní písně zná. Nechci si fandit, ale myslím si, že tu naši mají hodně rádi. Je vidět, že si ji ti fanoušci Eurovize zamilovali a celou dobu už ji zpívají s námi.

Jak se připravujete na finálový večer?

Dneska nás čeká zvuková zkouška, po té se půjdeme najíst a poté si tak na hodinu odpočinu v tzv. quiet roomu, kde je úplné ticho a dobře se tam spí. Také se trochu protáhnu, zacvičím si jógu, také se určitě rozezpíváme s vokalisty a potom jdeme na to.

Související články

Další články