Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Jsi chudá a sama? Najdi si chlapa! Bělobrádek se musel omluvit za slova proti ženám

Pavel Bělobrádek si váží každé ženy!
Předseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek se na svých sociálních sítích omluvil něžnému pohlaví za svůj nemístný vtípek. Trochu mu to ujelo v rozhovoru pro E15, kde doporučil matkám samoživitelkám, aby si našly lepšího chlapa. Pan předseda asi nedomyslel dopad svých slov. Z jeho omluvy bylo patrné, že ji bere velmi vážně.

„Omlouvám se všem ženám, matkám a rodičům za svůj výrok v rozhovoru se studentským časopisem. Byla to nemístně použitá nadsázka, které lituji, nemyslel jsem to tak,“ sdílel na svém Facebooku.

Pan vicepremiér nejspíš nedomyslel, kolik žen samoživitelek tím rozlítí, a jak si pánové jistě dovedou představit, se ženami si není radno zahrávat. Naštěstí mu to ale zpětně došlo, pochlapil se a jako správný chlap se za svůj hbitý jazyk omluvil.

„Pro KDU-ČSL je vždy principiálně důležitý zájem dítěte, což jsem řekl i ve zmiňovaném článku, v němž jsem vyjadřoval podporu úplným i neúplným rodinám. KDU-ČSL dlouhodobě svými opatřeními podporuje každého pracujícího rodiče. Mrzí mě to a každé mamince – ať sezdané, nesezdané, či samoživitelce – to rád vysvětlím,“ dodal slova snad až příliš dojemná, která si jistě svobodné matky nyní vezmou k srdci.

Související články

Další články