Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

JSEM PŘIPRAVENÝ NA SMRT: Zdeňka Macuru RANILA MRTVICE, tohle řekl eXtra.cz

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Jak jsme již informovali, neúspěšný zachránce Ivety Bartošové (†48) Zdeněk Macura (44) skončil s podezřením na mrtvici ve vinohradské nemocnici. Ani po pár hodinách od převozu do špitálu mu ale doktoři nebyli schopni říci, jak na tom je. Redakce eXtra.cz s bojovníkem proti domácímu násilí hovořila a šlo o hodně emotivní zpověď.

Zdeněk Macura (44) mluvil hodně těžce, jen s těmi největšími obtížemi. I laik by poznal, že se patrně bude jednat o mrtvici, zvlášť, pokud se s případem pacienta po jejím ataku setkal.

Zdeňku, co se vám vůbec stalo?

Asi jsem měl mozkovou příhodu. Špatně mluvím a mám špatnou motoriku těla na pravé straně. Chodit můžu, ale je to horší."

Chcete říct, že to stále nevíte jistě? (Macura byl už zhruba tři hodiny ve špitále – pozn. red.)

„Nevím. Ještě jsem nemluvil s doktorem. Byl jsem na cétéčku, uvidím.“ (Po vydání článku se nakonec cévní mozková příhoda skutečně potvrdila – pozn. red.)

Doufejme, že to nakonec dopadne dobře.

„Já se smrtí jsem smířený. Ani by mi to moc nevadilo. Ale ještě mám moc práce. Vyrábím wi-fi teploměry, mám odeslat dvě objednávky. A teď nevím, jak to udělám. Kdybych umřel, tak nevím, jak bych platil hypotéku na dům. Ale jsem ještě mladý, tak mi snad Pánbůh ještě dovolí pracovat.“ (v Macurově domě v Líbeznicích u Prahy žije řada žen bez domova, často obětí domácího násilí – pozn. red.)

Nebudu vás dál vysilovat. Přeju vám, ať se z toho dostanete!

„Děkuju. Ať se vám daří a snad se ještě někdy uvidíme…"

Související články

Další články