Herec Wentworth Miller (41) je českému publiku nejznámější jako Michael Scofield ze seriálu Prison Break neboli Útěk z vězení. Možná si ho také pamatujete z klipu Mariah Carey We belong together, kde slavnou divu unášel od oltáře. Fanynky Wentwortha ale nyní pláčou, protože krasavec přiznal, že je gay.

Svůj coming out uskutečnil prostřednictvím dopisu, který zaslal organizátorům ruského filmového festivalu. Ti ho pozvali jako hosta a Wentworth jim odpověděl: Díky za vaše pozvání, ale bohužel, jako gay jej musím odmítnout. Jsem hluboce zklamán postojem ruské vlády vůči homosexuálům. Nemohu se proto zúčastnit festivalu, který pořádá země, která potlačuje základní právo na lidskou svobodu a svobodu milovat kohokoliv.

Od Wentwortha to je velice sympatický a obdivuhodný krok a možná že kdyby se k jeho protestu připojilo více jeho gay kolegů a kolegyň, v ruském molochu by se něco hnulo. Mimochodem, víc než, že je Miller gay, nás fascinuje fakt, že je mu 41 let. Zřejmě umí zastavit čas podobně jako jeho kolega Keanu Reeves (48) .