Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Abrháma sváděla ve sprše ve Vrchní, prchni!: Byl to citlivý chlap, vzpomíná pro eXtra.cz Patrasová

Josef Abrhám, Dagmar Patrasová a Zdeněk Svěrák ve filmu Vrchní, prchni!
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 17 fotografií
ÚMRTÍ

Odchod elegána a idola generací žen Josefa Abrháma (†82) zarmoutil spoustu jeho přátel a kolegů včetně herečky a zpěvačky Dagmar Patrasové (66). Ta vlastně ve slavné erotické scéně se sprchováním v šatech odstartovala svou kdysi zářivou kariéru. Jak na šarmantního Abrháma zavzpomínala pro eXtra.cz?

Josef Abrhám a Dagmar Patrasová: Legendární scéna ve sprše

Psal se rok 1980, když v kinech explodoval divácký zájem o dnes již nesmrtelnou komedii Vrchní, prchni!, v níž hlavní roli zahrál právě v pondělí zesnulý Josef Abrhám (†82). Mužskou část diváků ale fascinovala tehdy méně známá Dagmar Patrasová (66), která měla v roli svůdné Manuely za úkol vysprchovat na sobě šaty, takže najednou byly v plné kráse vidět její ženské půvaby.

A protože role ji vystřelila na výsluní, není divu, že o zesnulém kolegovi z proslulé scény mluví jen s láskou.

„Na Pepu Abrháma mám jen hezké vzpomínky. Skvělý člověk, kolega s osobitým humorem, citlivý a milý. Bude nám všem moc chybět,“ napsala Dáda eXtra.cz. Ta tehdy sice bojovala s režisérem Ladislavem Smoljakem, na kterém si na poslední chvíli vymohla, že nebude naostro, ale zůstanou jí kalhotky. Vymluvila se na to, že zrovna při natáčení měla své dny. Ale i přes kus látky v klíně kluky a muže v kinech uchvátila.

Že má svou legendární scénu ráda, potvrdila nedávno, když přiznala, že by scénu klidně zopakovala i nyní, v pokročilejším věku.

„Vždy pomáhal při natáčení. Byla to jedinečná osobnost, která nemá náhradu,“ doplnila nyní pro CNN Prima News k Abrhámovi.

Jan Kačer: Úmrtí nejbližšího kamaráda ho zdrtilo

Jedním z úplně nejbližších přátel falešného vrchního“ byl herec a režisér Jan Kačer. Strávili spolu v práci i v soukromí neuvěřitelné množství času. Redakci eXtra.cz úmrtí kamaráda potvrdil, ale poprosil nás, ať mu zavoláme až později, že musí zdrcující zprávu zpracovat.

To se mu bohužel nepovedlo. „Nejsem schopný nic pořádného říct. Byl to můj kamarád, nejlepší, jakého jsem kdy měl. A už takhle je to těžké. Nechte mě dnes mlčet,“ hlesl jen odpoledne do telefonu a omluvil se.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy