Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Josef Zíma (89) neskrývá nadšení: Kvůli covidu nevěřil, že se dožije této chvíle

Josef Zíma
Zdroj: Profimedia
rozhovor

Když začaly lockdowny, byl nestor české dechovky Josef Zíma (89) nešťastný a dokonce si depresivně předpověděl, že už se návratu na pódia nedožije. Nyní si ale výská, protože už může zase zpívat. „Muzika mě drží při životě. Při lockdownu jsem jen doma čuměl do zdi,“ přiznal eXtra.cz

Josef Zíma: Po volbách nám zase všechno zavřou

„Co dělám? Hlavně účinkuju. Covid nám konečně dovolil vystupovat. Počítám, že to vydrží do voleb. Pak bude zase konec. Teď to nezavřou, museli to uvolnit, aby jim lidé šli k volbám,“ řekl eXtra.cz Josef Zíma.

„Jsem opravdu moc rád, že můžu dělat. To víte, jsem na muzice a publiku závislý, drží mě při životě. Už mám za sebou řadu vystoupení a naštěstí řadu jich mám ještě před sebou,“ je už zase optimistický.

Jen jsem čuměl do zdi

„Nedovedete si představit, jaký jsem měl život, když jsem jen čuměl do zdi a maximálně jsem dělal rádio, které si mohu připravovat doma. Mám pravidelný sobotní pořad. Jen jsem se musel jednou za měsíc dostavit do Karlína natočit průvodní slovo. To byla jediná moje práce. Když se člověk belhá, tak toho víc taky dělat nemůže,“ vzpomíná Zíma na nepěkné období lockdownu.

„Naštěstí od doby, kdy se vystupovat zase smí, mě všude vozili, všude mě dopravili prakticky až před mikrofon. Někde to bylo trochu složitější, namáhavější, hlavně na venkovských pracovištích. Občas postavili takové schůdky, že bych se na pódium bez pomoci nedostal. Ale všechno jsem nakonec zvládl,“ tetelí se Josef Zíma, pro kterého je publikum opravdu naprosto vším.

Josef Zíma je dávno očkovaný a i kvůli vystupování okamžitě nastoupí, pokud mu přijde výzva, aby šel i na třetí dávku. A ty, kteří očkování odmítají jako nebezpečné, vůbec nechápe.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy