Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Josef Váňa promluvil o smrti žokeje Tomáše Hurta (†38): Byl jsem skoro u toho

Josef Váňa promluvil o smrti žokeje Tomáše Hurta (†38): Byl jsem skoro u toho
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
příčina úmrtí
Dostihový sport přišel na prvomájový den o jednoho jezdce. Byl jím žokej Tomáš Hurt, který ten samý den slavil 38. narozeniny. Dostihový trenér Josef Váňa přišel krátce po incidentu a rozhodně to nesváděl na pád z koně. Jak zemřel bývalý jezdec a trenér Tomáš Hurt? S novými informacemi přišel web iSport.cz.

Tragická smrt žokeje a vítěze druhého místa ve Velké pardubické v roce 2007 Tomáše Hurta zasáhla jeho blízké a i dostihový sport. Na své 38. narozeniny bohužel zemřel a příčina úmrtí byla připisována pádu z koně při tréninku. Josef Váňa bydlí v Chyši, kde výše zmíněný žokej zemřel. Pro web iSport Váňa prozradil, co se stalo a pád z koně ihned vyvrátil.

S koňmi to nesouvisí, míní Váňa

"On měl na prvního máje narozeniny a chtěl jít do stáje za holkama, nesl jim dost. Udělalo se mu zle a spadl ze schodů, když vycházel z paneláku. Divné bylo, že když padal, nebyl žádný obranný reflex, nenatáhl ani ruce," vysvětlil webu Váňa s tím, že tělo žokeje odvezli na pitvu. "Určitě nezemřel na pád z koně. Tragédie to je, ale s tímhle to nemá nic společného. Ať neplašíme celou republiku," dodal s jistotou.

Váňa se málem nachomýtl k celému incidentu. "Já jsem u toho skoro byl. Přišel jsem tam chviličku potom. Šel jsem za doktory, že je to můj zaměstnanec a ti mi řekli, že to balí. Jeho přítelkyně to viděla naproti od Vietnamce a viděli to i nějací sousedé," popsal Váňa.

Nemocná játra

"Spadl z koně, když skákali na dráze s mým Pepčou a Bartošem. Měl zlomeninu žeber, ale starou. Jsou to minimálně dva týdny, to nemá s koňmi nic společného," zopakoval. Pád z koně by podle Váni s Tomášovou smrtí neměl mít žádnou souvislost. "Měl problém ve vnitřku, marodil s játry. My jsme to nevěděli," pokračoval trenér.

"Přišel k nám 20. března a podepsal papír, že je zdravý. V koronavirové situaci nebyly vstupní prohlídky. Nechal se zaměstnat, nemohli jsme to tušit. Jeho pracovní výkony nasvědčovaly všemu zlému, nebyl schopný nic dělat," řekl Váňa nakonec.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy