Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Josef Šural loni tragicky zahynul, dnes by měl 30 let: Jeho Denisa už má dítě s jiným

Zdroj: archiv D. Šuralové
+ Dalších 17 fotografií
narozeniny
Reprezentant Josef Šural v dubnu tragicky zahynul v turecké Alanyi, když se vracel za svou rodinou, dvěma dcerkami a manželkou Denisou. Je tomu už více než rok, co fotbalovým prostředním otřásla tato děsivá tragédie. Denisa Šuralová mezitím stačila porodit dítě novému partnerovi. Dnes by Josef oslavil kulaté narozeniny.

Josef Šural se narodil předposlední květnový den roku 1990 v Hustopečích. S ligovým fotbalem začínal v Brně, odkud se přes Liberec dostal až do Sparty. Na Letné byl dokonce kapitánem a zahrál si i za českou reprezentaci. Na začátku roku 2019 však odešel do turecké Alanye a toto angažmá se mu stalo osudným.

Z Turecka byl nadšený

Život u známé Kleopatřiny pláže si přitom Josef nemohl vynachválit. „Stále ve mně přetrvává prvotní nadšení. Město je úžasné, klubu se daří, tréninkové podmínky jsou na vysoké úrovni, lidé se mi snaží se vším pomáhat. Samozřejmě vím, že někteří čeští hráči mají s Tureckem negativní zkušenosti, ale v Alanyasporu tomu tak není. Užívám si to, jsem tu šťastný,“ říkal ještě v březnu loňského roku v rozhovoru pro sport.cz.

Smrt v minibuse

O měsíc později ale fotbalista tragicky zahynul v minibuse, který se vracel ze zápasu v Kayserisporu. Řidič vozu, který vezl sedm hráčů, totiž krátce před cílem usnul a havaroval. Šural, jenž v turecké lize stihl odehrát 11 zápasů, byl jedinou osobou, která nehodu nepřežila. Svým zraněním bohužel podlehl v nemocnici.

„Svět truchlil, když jsme ztratili fotbalistu, ale nás to v Alanyi zarmoutilo ještě více,“ řekl prezident Alanyasporu Hasan Cavusoglu poté, co ve městě loni v listopadu odhalili Šuralovu sochu a pojmenovali po něm park.

Dvě dcery a manželka

Šural za sebou zanechal dcery Vanesu Alex a Melissu Denise a taky manželku Denisu. „Navždy si tě budu pamatovat jako milujícího manžela, tátu i kamaráda. Nikdy jsi nebyl křivý ani podlý a vždy jsi se snažil být fér. Jsi nejlepší táta na světě, protože vím, že nás teď hlídáš tam někde seshora,“ loučila se dojemně Denisa se svým manželem na instagramovém profilu.

Denisu Šuralovou odchod bývalého fotbalového reprezentanta těžce zasáhl. Tím spíš, když jejich starší dcera měla teprve sedm let a mladší Melissa Denise, která se narodila až během Šuralova angažmá v Turecku, pouhé tři měsíce. „Těšíme se na život čtyřčlenné rodiny s naší druhou dcerkou Melissou Denise. Jí i mamince se daří skvěle. Vítej do rodiny, malá princezno,“ napsal Šural po jejím narození na sociálních sítích.

Druhá dcera už ho nepoznala

Svou malou princeznu si ale skoro vůbec neužil. „Vím, jak ses na ni těšil, protože byla tvá vymodlená. Bohužel tě tolik nestačila poznat, ale vždy ji všichni budeme připomínat jak úžasný táta jsi. Vaneska nese tvou ztrátu nejhůř, protože jsi její tatulineček a nikdo už ji nikdy nebude milovat tak, jak si to uměl ty…“ truchlila Šuralova manželka. „Život už nikdy nebude jako dřív a já mám pocit, že každou chvíli umřu. Ale vím, že ti to nesmím udělat, protože bys byl nešťastný… Musíme bojovat s tragickým osudem. Nikdy se nepřestanu ptát proč… Miluji tě navždy, má lásko,“ ukončila svůj vzkaz.

Denisa truchlila po svém

Jenže Denisa netruchlila moc dlouho – konkrétně jen pár týdnů. Tři měsíce po Josefově smrti totiž znovu otěhotněla a před pár dny přivedla na svět svého prvního syna. Jeho otcem je kontroverzní podnikatel a byznysmen Tomáš Horáček (36). „Máme zdravého syna. Vzali jsme to rychle, a je mi jasné, že někteří lidé se mají o čem bavit, “ svěřil se Blesku. Tohle Šuralovi fanoušci asi dlouho jen tak nerozdýchají…

Související články

Další články