Léto je píseň z půlky osmdesátých let a odkazuje na smrt Ivetiny velké lásky – Petra Sepéšiho. Ivetin zpěv je smutný, zaznívá v něm melancholie a trpkost vzpomínek. Grossová nechtěla Ivetu Bartošovou kopírovat a toužila nazpívat Léto podle svého.

V jejím podání se z písně stává spíš letní hitovka, ale i tak se song hezky poslouchá. To si ale nemyslí vdovec Rychtář, který zareagoval krapet přehnaně a zbytečně urážel mladou zpěvačku.

„Všude slyším, že Natálie Grossová, která má možná ještě na zadku fleky od plínky, je zpěvačka. Tak u mě tedy není, nezlobte se na mě. Ta ještě v životě dokázala houby s voctem, aby ji mohli titulovat zpěvačkou! Dělají z ní dámu, něco, co ještě není a na co ještě dlouho nedosáhne," říká v deníku Aha! A to není všechno.

„Každý se k tomu musí vypracovat jako Ivetka. A ne, že se tady někdo uprdne, zakdáká na hubu a prezentuje se jako zpěvačka. Tak to mi tedy vadí," uzavírá rozzuřeně. Přitom asi zapomněl na to, že Natálce je pouhých 14 let a sama ví, že ji čeká ještě dlouhá cesta.

Píseň v podání mladé zpěvačky najdete ZDE.