Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Josef Rychtář o minisérii Iveta: Sám sebe hrát rozhodně nechci

Josef Rychtář otevřeně o minisérii Iveta
Zdroj: profimedia, se souhlasem Voyo, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
seriál Iveta

Tvůrci minisérie Iveta, která popisuje život tragicky zemřelé zpěvačky Ivety Bartošové (†48) a premiéru by měla mít v roce 2022, hledají dvojníka jejího druhého muže Josefa Rychtáře. Redakce eXtra.cz proto říčanského podnikatele kontaktovala, zda by si nechtěl zahrát sám sebe. Ten nám prozradil, do jaké míry se podílí na natáčení.

Přípravy minisérie Iveta, kterou v roce 2022 nabídne novácké Voyo, jsou v plném proudu. A natáčení pomalu spěje ke svému konci. To alespoň vyplývá z inzerátu, který se před časem objevil na sociálních sítích Cinema Castingu. Právě tam se totiž hledal "dvojník" Josefa Rychtáře.

„Na natáčení minisérie Iveta hledáme dubla za Josefa Rychtáře. Musí být podobnost i barva s vlasy na fotce,“ znělo v inzerátu Cinema Casting. Jelikož se Josef Rychtář rád prezentoval v médiích, rozhodli jsme se ho zeptat, zda by nechtěl ztvárnit sám sebe.

Kdo Rychtáře ztvární?

„Nabídku jsem nedostal a ani bych ji nepřijal,“ dušuje se Josef poté, co jsme se jej v eXtra.cz zeptali, zda by se role chopil sám. To však neznamená, že tvůrce díla jeho názor nezajímá. „Jednal jsem o tom. Kdo by to hrál, mě opravdu nenapadá. Souhlas jsem dal a věřím, že to bude natočené hezky a především objektivně. Rozhodně mi bylo slíbeno, že to nebude nic bulvárního. Nicméně nechám se překvapit. Ale mají mou plnou důvěru. Jednali se mnou korektně.“

Zasáhne do scénáře

A jak to vypadá se scénářem? Může do něj Rychtář zasahovat? „Zatím jsem jej neviděl. Rozhovor probíhal pouze okrajově s tím, že období, které jsem s Ivetou prožil, budeme konzultovat až v době, kdy by na to měla přijít řada,“ dodal Rychtář. S ohledem na to, že dubléra hledali na 3. prosince a Josefovi se neozvali ani den předem, asi o jeho spolupráci tvůrci zase tolik nestojí.

Jak to všechno začalo?

Připomeňme si celou etapu soužití Rychtáře a Bartošové od začátku až do konce. Psalo se léto 2011. Na zahradě zpěvačky se objevili tři neznámí muži. V domnění, že je poslal Domenico Martucci (45), se kterým se zrovna rozešla, zavolala bezpečnostní službu. A dorazil Josef Rychtář. Na měsíc si ji nastěhoval do svého domu, kde bydlela také jeho manželka Darina. Zpátky do své vily se Iveta už stěhovala s Rychtářem.

V tomto roce také nastupuje na scénu bijec proti domácímu násilí Zdeněk Macura (47). Ten ji odvezl do Itálie, jak všichni pamatujeme, aby ji Rychtář zase přivezl zpět. Zpěvačka nastoupila do psychiatrické léčebny, ale za pár dní podepsala revers. Nadále na ni dohlížel její celoživotní léčitel Saavedra. A Josef se stal jejím manažerem.

Manželské drama

V roce 2013 se potom rozezněly svatební zvony. Sňatek však Ivetě ze závislosti na alkoholu nepomohl. Následovala naopak celá série společenských karambolů, a to zejména na koncertech. Na tom ve Svitavách se dokonce Rychtář s Macurou poprali.

Iveta, kterou si z tohoto období pamatujeme převážně oteklou, po nevydařené operaci zubů z ničeho nic nápadně zhubla. Rychtář se holedbal, že péči o svou ženu zvládá. Tomu však neodpovídalo zpěvaččino volání o pomoc prostřednictvím různých zpráv, které rozesílala na všechny strany. Chtěla se ho zbavit.

29. 4. 2014

Toto smutné datum se navždy zapsalo do dějin české pop music. Iveta Bartošová skočila pod vlak. Mnoho lidí přičítá vinu právě Rychtářovi. Podle nás však byla proti démonům ovládajícím její mysl prostě bezmocná.

Související články

Další články