Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Josef Maršálek z Peče celá země pod palbou kritiky: Nikdo z diváků ta jídla neochutnal, vzkazuje remcálkům

+ Dalších 7 fotografií

Jeden z našich nejznámějších cukrářů a pekařů Josef Maršálek je v pořadu Peče celá země sice přísný, ale spravedlivý porotce, jehož mottem je, že stres a napětí do kuchyně prostě nepatří. Novopečený kmotr kuchařek serveru Toprecepty.cz si v rozhovoru pro eXtra.cz vzal na paškál všechny posměváčky, remcaly a kverulanty, kteří se bouřili proti vítězce cukrářské soutěže Martině, a také prozradil, jestli se svým manželem Petrem Tejmlem sdílí jednu kuchyňskou linku.

Jenom špetka

Po vítězství Martiny v pořadu Peče celá země se známý český cukrář Josef Maršálek coby jeden z porotců soutěže setkal s nezvyklou nespokojeností diváků. "Při představě, že nejsem porotce, ale divák, a těch nebylo málo, protože finále vidělo milion a půl lidí, tak si neumím představit, že bych na to měl názor, když vůbec nevím, co se v tom stanu reálně děje," řekl Josef Maršálek pro eXtra.cz "Navíc nikdo z těch diváků kromě mě a Míši Landové ta jídla neochutnal. Ono to může vypadat, že je to hogo fogo, ale když si do toho kousnete a je to o ničem, tak to prostě není splněné zadání," dodal s tím, že ho navíc překvapuje, že se do tak dobrého a krásného jídla kvůli tomu přimíchaly i tyto nehezké emoce.

"Bylo to strašně zbytečné a vůbec nevím, co dává těm lidem, divákům, nejen důvod, ale i tu sílu takovým způsobem vůbec reagovat, když nikdo z nich nic nikdy neochutnal," uvedl rozčarovaně porotce pořadu pro amatérské cukráře a pekaře. "Zaráží mě to a vrací se to k tomu, že my jsme ten národ politiků, lékařů, právníků, policistů, požárníků a teď jsme se přesvědčili, že jsme všichni i cukráři," prohlásil Maršálek s jistou dávkou ironie.

"Nechápu to, ale naštěstí, jen tak mezi námi, ta spousta lidí je dvě stě tet a strýců z jednoho a půl milionu diváků, takže to je jenom špetka," poznamenal český cukrář a pekař, který je navíc zastáncem názoru, že negativní emoce se dokážou promítnout do výsledku připravovaného pokrmu. "To, co do toho hrnce zamícháte, tak to z něj i vytáhnete. Já vždycky říkám na kurzech, že stres a napětí do kuchyně nepatří, protože ty sražené krémy a nedopečené korpusy, šedá čokoláda, to všechno pramení z toho, jak jste se k té ingredienci, k postupu a technologii postavili," zasvětil nás do psychologie kvalitní přípravy pochutin.

Šťouchanec do Besky

Josefa Maršálka jsme potkali na křtu několika krásných kuchařek serveru Toprecepty.cz a už na akci v krásné restauraci Zas a Znova si mnul ruce nad tím, do jakého receptu se pustí. "Nejvíce se těším na halušky," řekl Josef Maršálek natěšeně. "Takže já jsem tak nainspirován, že přímo z této party jedu nakoupit ingredience," dodal s tím, že to nejkomplikovanější na celém receptu bude sehnat brynzu. "Možná se budu muset zeptat Besky, jestli tady s sebou nějakou nemá," smál se kmotr nových kuchařek s názvy Naše kuchařka, Naše moučníky a Naše kuchařka 2.

I když krásná vítězka soutěže MasterChef Besky přiznala, že údajně nevařila už asi rok a půl, Josef Maršálek známé tvrzení, že kuchaři doma nevaří, rozhodně vyvrátil. "Prosím vás, to není pravda. Všichni kuchaři sem tam doma také něco uvaří a Besky, kdyby měla doma manžela a čtyři děti, tak by se z toho vaření asi nevyvlíkla," odpověděl Josef se smíchem a pošťouchnul svou odpovědí půvabnou Slovenku. "Takže cukráři také doma občas něco upečou, ale já to mám spojené s tím, že u nás mám ateliér, takže věci, které dělám pro své byznys partnery a pro klienty, reálně vytvářím přímo doma," dodal Maršálek, jehož ateliér se nachází kousíček od vlastní zahrady, odkud může používat přímo čerstvé domácí suroviny.

Nesmlouvavý porotce soutěže Peče celá země se pochlubil, že jeho životní partner Petr Tejml údajně nejvíce miluje, když mu Josef doma upeče domácí kynuté buchty s povidly. V kuchyni je ale místo pouze pro jednoho mistra a společné vaření se u nich nekoná. "Jo tak to by byla v kuchyni náhlá smrt," prohlásil Maršálek rezolutně. "Když je potřeba, tak jeden druhému pomůžeme, ale ty společné vařící okamžiky potom sklouzávají k tomu, že když chce Petr pomáhat, tak nakonec jen loupe cibuli a česnek," dodal se smíchem mistr cukrář.

Nabídka pro čtenáře eXtra

Web Toprecepty.cz vydal novou kuchařku.


1. Objednejte si knihu Naše kuchařka 2 na v eshopu webu Toprecepty.cz
2. Zadejte do objednávky kód EXTRA15
3. Získejte slevu 15 procent

Související články

Další články

Nejnovější kauzy