Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Josef Laufer a další smutné narozeniny ve špitále: Milující dcera za tátu bojuje ze všech sil

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
VÝROČÍ

Populární zpěvák Josef Laufer (82) oslavuje narozeniny, dcera Ester by si ale pro něj přála mnohem větší dárek, než jaký mu kdy sama může dát: možnost vrátit se zase zcela do života. A i když hlasy okolo říkají, že nadějí moc není, za plnohodnotný život táty se rozhodla bojovat naplno.

Josef Laufer: Jak došlo k problémům

Zpěvák Josef Laufer byl v roce 2020 zkraje roku na poměrně banální operaci srdeční chlopně, při ní ale došlo k vážným zdravotním komplikacím a oblíbený umělec posléze skončil na 130 dní v kómatu.

Po jakémsi částečném probuzení se ale bohužel déle než rok jeho zdravotní stav nijak nezměnil, a tak zaznívají hlasy (související se zkušenostmi s pacienty ve vegetativním stavu), že šance na návrat do běžného života je bohužel zcela mizivá.

Ester Lauferová: Naděje se nikdy nevzdám

Jenže to jsou jen tabulky a pravděpodobnosti a s těmi se dcera Ester Lauferová, která se kromě práce, péče o vlastní rodinu a otce snaží starat i o maminku dlící také dlouhodobě ve zdravotnickém zařízení, odmítá smířit.

„Pořád tam je šance. A dokud je, je naší povinností pro to udělat maximum. Někdo by řekl, že šancí už by byl jen zázrak, ale podle mě stojí za to bojovat,“ řekla eXtra.cz Ester před nedávnem.

Vegetativní stav

Vegetativní stav, jinak zvaný i apalický syndrom, je zvláštním typem poruchy vědomí. Člověk ve vegetativním stavu má zachované kmenové reflexy včetně spontánního dýchání a srdeční akce. Není ovšem schopen komunikace a nemůže žvýkat ani polykat.

Více o tématu

Snaha o zlepšení

Tátovi proto na návštěvy nosí jeho oblíbenou muziku, vypráví mu novinky ze života a čte mu v angličtině. To proto, že čeština není jeho rodný jazyk a jakýkoli ne úplně obvyklý impulz by mohl znamenat vítanou změnu k lepšímu.

Mimochodem, jen jeho skalní příznivci vědí, že celým jménem je José Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer.

„Nikdo nemá rád život jako táta.“

I kdyby se situace neměnila rok, dva, pět či deset, Ester bude pořád věřit a o tatínka pečovat.

„Můj táta je nejpozitivnější člověk na světě. Nikdo nemá rád život tak jako on. Už jenom kvůli němu musím doufat a být stejně pozitivní. Je třeba věřit, že všechno bude dobré, a snažit se pro to udělat maximum,“ dodala již dříve Lauferová.

Nezbývá než držet jí mohutně palce.

Související články

Další články