Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Josef Laufer (80) je v kómatu už téměř 3 měsíce: Lékaři se bojí, co se stane po probuzení

Josef Laufer (80) je v kómatu už téměř 3 měsíce: Lékaři se bojí, co se stane po probuzení
Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 8 fotografií
strach
Oblíbený herec Josef Laufer (80) leží už téměř tři měsíce v kómatu na kardiologii pražské Nemocnice Na Homolce. Lékaři si nedovolují odhadovat, zda se ještě někdy vůbec probudí, obávají se ale, aby neskončil ve vegetativním stavu, v němž by mohl setrvat i několik let.

Před téměř třemi měsíci upadl zpěvák a herec Josef Laufer do kómatu po komplikacích po operaci srdce a prognózy nejsou vůbec pozitivní. Lékaři netuší, zda se z kómatu probudí a bojí se, aby neskončil ve vegetativním stavu.

Vegetativní stav

Vegetativní stav, jinak zvaný i apalický syndrom, je zvláštním typem poruchy vědomí. Člověk ve vegetativním stavu má zachované kmenové reflexy včetně spontánního dýchání a srdeční akce. Není ovšem schopen komunikace a nemůže žvýkat ani polykat.

„Ve vegetativním stavu pacient není v bezvědomí, ale nevnímá. Laicky řečeno, jako by byl v kómatu. V tomto stavu opravdu může setrvat i několik let bez jakýchkoli změn až do samotného konce,“ řekl deníku Aha! lékař.

Přátelé zpěváka a herce o něj mají strach, nepřestávají ale doufat, že bude v pořádku. „Bohužel, nic nového. Moc bych mu to přála, ale v Pepíčkově věku a po takové době si už raději nedělám větší naděje. Denně na něj ale myslím,“ řekla nám před časem Josefova smutná kamarádka.

Operace Josefa Laufera

Do kómatu Laufer upadl po komplikacích po poměrně banální operaci chlopně. Ještě krátce před zákrokem hrál Josef v Divadle Broadway a potíže na něm nikdo nepozoroval. Na herce čekají jeho manželka kostýmní výtvarnice Irena Greifová a dcera Ester.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy