Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Josef Abrhám očima hvězd: Fridrichovou pozval domů, zdrcený Pyško a slib Dvořáka divákům

Pohřeb Abrháma: Fridrichová s Pyškem pěli ódy, ředitel ČT Dvořák dal slib
Zdroj: herminapress.cz
+ Další 4 fotografie
vzpomínky

Bezmála o rok přežil slavný herec Josef Abrhám (†82) svou milovanou choť Libuši Šafránkovou (†68). Na jeho pohřeb, který se konal v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově, na něj přišlo zavzpomínat mnoho českých hvězd. Mezi nimi byla i novinářka a moderátorka Nora Fridrichová (44), herec Alexej Pyško (65) či generální ředitel ČT Petr Dvořák (57), kteří pro eXtra.cz zavzpomínali na jednoho z našich největších hereckých velikánů.

Pozvali ji domů

Novinářka Nora Fridrichová měla tu čest se osobně setkat nejen s Josefem Abrhámem, ale i s jeho manželkou Libuší Šafránkovou a má na ně jen ty nejhezčí vzpomínky.

"Já jsem pana Abrháma potkala před dlouhými dvaceti lety během natáčení reportáže o jeho paní a oba nás s celým štábem přijali domů," uvedla známá moderátorka pořadu 168 hodin. "Jsem moc ráda, že jsem se s ním mohla přijít rozloučit," dodala Nora Fridrichová s tím, že si moc váží toho, že ji Abrhámův syn Josef na pohřeb osobně pozval.

Ze všech filmů, ve kterých Josef Abrhám zazářil, vyzdvihla novinářka roli, ve které si zahrál slavného spisovatele Karla Čapka. "Vím, že se na tu roli připravoval tak pečlivě, že se do ní opravdu vžil, a pokud chceme vidět, jaký Karel Čapek asi byl, v tom filmu to můžeme vidět," dodala Nora Fridrichová, kterou prý moc mrzí, že herce Josefa Abrháma nestihla vidět i na prknech, jež znamenají svět.

Svatý pár, říká Pyško

Mezi dalšími známými tvářemi, které se přišly rozloučit s Josefem Abrhámem, byl i herec Alexej Pyško. Ten zavzpomínal nejen na Abrhámovu osobu, ale i na to, jaký tvořil pár se svou milovanou Libuší Šafránkovou. "Byl to takový svatý pár," uvedl známý filmový herec. "Byli to dva lidé, kteří se našli a celý život rozdávali veliký optimismus, pozitivismus. Je to tak, ten život prostě jde dál," dodal se smutkem v hlase.

Filmy z archivu

Pár slov o zesnulém herci řekl i generální ředitel České televize Petr Dvořák. "Jako zástupce České televize slíbím divákům, že ty výkony, které jsou v našem archivu, budeme pravidelně postupně přinášet zpátky, protože věřím, že budou budit stejný zájem, jako budily dosud," řekl Dvořák, který stejně jako řada dalších přišel dát Josefu Abrhámovi poslední sbohem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy