Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Johnny Cash viděl umírat svého bratra: Problémy pak řešil drogami a alkoholem

Johnny Cash se zapsal do dějin americké hudby dvacátého století jako jedna z jeho nejvýznamnějších postav.
Zdroj: profimedia.cz
VÝROČÍ NAROZENÍ

Legendární zpěvák Johnny Cash by dnes oslavil už 90. narozeniny. Vedl však bouřlivý život plný drog a alkoholu, a tak už ve svých 71 letech zemřel. Na druhém břehu se tak setkal i se svým bratrem, který už jako velmi mladý tragicky zahynul. A Johnny si to celý život vyčítal…

Zpěvák Johnny Cash, kterému jeho rodiče i sourozenci říkali J.R., neměl vůbec jednoduché dětství. Už jako malý totiž společně se svými sourozenci pracoval na bavlníkových plantážích, aby pomohl své rodině.

Bratr Johnnyho Cashe tragicky zemřel

Jeho starší dospívající bratr jednou zastoupil i svého otce u cirkulárky. Právě Johnny ho od této práce odrazoval a stejně reagovala i jejich matka. Bratr Jack ale neposlechl a pracoval dále. Stroj však chlapce vtáhl a skoro ho rozřízl napůl. Jack se ještě dostal do nemocnice, kde týden bojoval, ale jeho šance byly malé a on umíral ve velkých bolestech.

Johnny si smrt bratra vyčítal a nikdy si ji neodpustil. Od té doby měl i vidiny! Jednou viděl bratrova ducha, jindy zase anděly či jiné nadpozemské bytosti.

Cash, jehož první ženou byla Vivian Liberto, se kterou měl čtyři děti, večer chodil hrávat do baru se svou skupinou The Tennessee Two, což brzy přineslo ovoce. Vyšly totiž songy Hey Porter a Cry Cry Cry a lidé šíleli.

Johnny Cash – legenda country

Potom přidal další hity a v šedesátých letech byl na vrcholu své umělecké dráhy. Stal se nejmladší osobností, která byla zvolena do Dvorany slávy country music. Je taky jedním z mála umělců, který prodal přes 50 milionů desek, ​píše se na portálu idnes.cz.

Jenže se slávou přišla i stinná stránka v podobě drog, alkoholu a léků. Takhle šílená kombinace se brzy projevila a Cash byl rázem nervózní a nevypočitatelný.

Cash, jenž vyzkoušel snad všechny drogy, které v té době existovaly, se zapletl i se zákonem. Byl sedmkrát zadržen, nikdy však nebyl odsouzen. Dopouštěl se přečinů, jako je pašování drog či vniknutí na cizí pozemek.

Přesto, že v osobním životě prožíval pořádnou divočinu, dokázal pořád skládat písně, které byly v čele hudebních hitparád. Když už kvůli drogám rušil i koncerty, našel spásu v lásce jménem June Carter. Ta s ním nazpívala duet Jackson, za který získal cenu Grammy. Těch za svůj život obdržel celkem jedenáct.

Johnnyho Cashe zranil pštros

Poté June, která mu společně s rodiči pomáhala dostat se ze závislosti, požádal na pódiu o ruku a ona s nadšením souhlasila. Společně měli syna a vše vypadalo idylicky, i když Cashova hudební kariéra pomalu upadala. Pak ho ale na vlastní farmě zranil pštros, který mu polámal několik žeber a vše bylo zpátky. Silné léky zase obnovily Johnnyho závislost.

Legendární country zpěvák, který své koncerty vždy začínal slovy „Hello, I´m Johnny Cash“, zemřel v roce 2003 na komplikace spojené s cukrovkou. Odešel čtyři měsíce poté, co se na druhý břeh vydala i jeho milovaná June.

Hrozba milionové pokuty a vyhrocené pozadí jeho odchodu ze Survivoru. Otevřená zpověď Jiřího Hanouska

Související články

Další články

Nejnovější kauzy