Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

John Travolta přišel o syna i manželku: Jeho „GIFy“ z Pulp Fiction jsou však hitem internetu

Zdroj: Profimedia.cz
NAROZENINY
Jeho tvář je nezapomenutelná stejně jako jeho hlas a taneční kroky v Pomádě nebo Horečce sobotní noci. Charismatický John Travolta má na kontě pěknou řádku slavných rolí a další možná ještě přidá. Ovšem čas se zastavit nedá a Travolta slaví už své 67. narozeniny. Jeho fanoušci určitě budou slavit i vtipnými GIFy, které k němu neodmyslitelně patří.

John Travolta se narodil v New Jersey a pochází ze šesti sourozenců. Jeho matka byla učitelkou herectví a otec poloprofesionálním fotbalistou. Travoltu to však táhlo k herectví, kterému se amatérsky věnoval už od svých dvanácti let.

John Travolta v Pomádě a Horečce sobotní noci

K tomu přidal i taneční kurzy, to však ještě netušil, jak se mu v budoucnu budou hodit. V šestnácti letech sekl se školou a rozhodl se jít si po svém. Začal se objevovat v reklamách, na divadelních prknech a pak si vyzkoušel i pár malých rolí v televizních seriálech.

Raketově vzhůru začala jeho hvězda stoupat díky snímku Horečka sobotní noci. Jeho výkon byl naprosto perfektní, a tak nebylo divu, že byl nominován i na Zlatý glóbus a Oscara.

Tím to ale neskončilo. Naopak, Travolta snad ještě více zazářil v Pomádě a Dannyho Zuku, jehož sehrál právě Travolta, chtěla snad každá žena. Další snímky žádný větší úspěch nesklidily, ovšem Travolta se zase dokázal dostat na vrchol díky sérii Kdopak to mluví a filmu Pulp Fiction – Historky z podsvětí, kde si zahrál se svými kolegy Samuelem L. Jacksonem, Umou Thurman či Brucem Willisem.

GIFy Johna Travolty

A právě Travoltova postava – Vincent Vega z Pulp Fiction – se stala motivem pro řadu povedených GIFů, které frčí na sociálních sítích. Travolta je vystřižen zrovna v té chvíli, když se ve filmu rozhlíží okolo sebe, a během toho je dosazen do nejrůznějších komických situací. Takových GIFů je na internetu spousta a jejich tvůrci pomocí nich dokázali přesně vystihnout situace, do kterých se lidé mohou čas od času dostat.

Travoltovy GIFy vás zaručeně pobaví, ovšem tak veselé už to není při pohledu na jeho osobní život. S manželkou Kelly Preston měl tři děti – Jetta, Benjamina a dceru Ellu Bleu. Jenže nejstarší, tehdy šestnáctiletý syn Jett, který měl už odmala Kawasakiho syndrom, v roce 2009 na rodinné dovolené na Bahamách zemřel poté, co měl epileptický záchvat, během něhož nešťastně upadl v koupelně a lékaři už mu nebyli schopni pomoct. A aby toho nebylo málo, tak Travoltovi loni v létě zemřela i milovaná žena Kelly, která podlehla rakovině prsu.

Související články

Další články