Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

John Travolta má 66. narozeniny: Bolest z tragické ztráty syna nikdy nezmizí

Zdroj: archiv John Travolta
+ Dalších 6 fotografií
Narozeniny
John Travolta, kterého si diváci nejlépe pamatují jako Dannyho z muzikálu Pomáda, dnes slaví narozeniny. Herci je už 66 let a stále vypadá dobře. Ačkoli si vybudoval kariéru a dostalo se mu celosvětového úspěchu, osud mu nachystal to nejhorší, co si rodič vůbec umí představit. Nepřízeň osudu ho připravila o milovaného syna.

Patří mezi nejznámější a nejtalentovanější tváře Hollywoodu. John Travolta je nejen herec, ale i tanečník a zpěvák. Kdysi byl ikonou a idolem všech dívčích srdcí. Nejvíce se proslavil především legendárním snímkem Horečka sobotní noci a muzikálem Pomáda, kde ztvárnil roli fešáka Dannyho.

Ztráta syna

Při nadělování talentu se u Travolty rozhodně nešetřilo. Zato v osobním životě mu bohužel moc přáno nebylo. Musel se totiž vyrovnávat s tou největší možnou ztrátou. V roce 2009 přišel nešťastnou náhodou o syna, kterého velmi miloval.

Šestnáctiletý Jett dlouhodobě trpěl epilepsií, která se mu během dovolené na Bahamách několikanásobně zhoršila. Trpěl záchvaty a bohužel se mu stal osudným jeden obzvlášť silný, při kterém se praštil do hlavy o vanu.

Travoltu to tehdy zlomilo a ocitl se na samém dně. Jeho syn byl pro něj vším. Herci tehdy hodně pomohlo, když vstoupil do scientologické církve. Na synovu počest John šíří mezi lidmi osvětu o epilepsii a hodně poučuje o tom, že každý okamžik s milovanými je vzácný.

Oslava narozenin

Naštěstí má Travolta kolem sebe milující rodinu, která si procházela tím stejným a v těžkých chvílích mu byla oporou. Největší podporu nalezl v manželce Kelly Preston. S Kelly vychovávají dvě děti, devatenáctiletou dceru Ellu a devítiletého Benjamina.

John dnes slaví už šestašedesáté narozeniny a stárne s noblesou. Je až s podivem, co všechno tento nadaný herec ve svém životě musel zvládnout, přesto má hlavou vztyčenou a neztrácí úsměv. Travolta je silný muž, který navzdory životním útrapám dokáže žít naplno.

Související články

Další články