Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Joffrey de Peyrac z Angeliky: Život Roberta Hosseina byl jedna velká tragédie

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
zajímavosti

Angeličina láska, hrabě Joffrey de Peyrac měl ve skutečném životě slušný kolotoč. Byl několikrát ženatý, jeho snoubenka tragicky zahynula, herec trpěl depresemi a nikdy se nezbavil nálepky kulhajícího hraběte s jizvou na tváři.

Roberta Hosseina (+93) si pamatujeme především jako charismatického hraběte Joffreyho de Peyraca.

Životy hvězd série o Angelice byly jednou velkou tragédií, Hosseina nevyjímaje.

Jako by byla série o krásné Angelice prokletá. Pohnuté a těžké životy mělo mnoho hvězd této veleúspěšné série, dnes se však věnujeme charismatickému hlavnímu hrdinovi.

Francouzský filmový a divadelní režisér, herec a scenárista Robert Hossein či Joffrey de Peyrac neměl život vždy růžový. V šedesátých letech se stal představitelem hraběte de Peyrac v úspěšné sérii o dobrodružstvích krásné Angeliky - Angelika, markýza andělů, Angelika a král, Nezkrotná Angelika a Angelika a sultán. Právě role Joffreyho de Peyraca po boku nádherné Michelle Mercier ho dostala na pomyslný vrchol. Robert si tehdy řekl, že v nejlepším se má skončit, a počátkem sedmdesátých let opustil Paříž a začal se věnovat výhradně divadlu. Divadlu, jeho celoživotní lásce, dal umělec mnoho. Muzikál Bídníci v Hosseinově režii dosáhl velkého úspěchu a byl reprízován na Broadwayi. V osobním životě už takové štěstí neměl. Herec měl z několika manželství celkem čtyři syny: Nicolase, Juliena, Igora a Aarona. O poslední vztah se pokusil v roce 1974, kdy byl zasnouben s Michele Watrin, která ale téhož roku zemřela při tragické autonehodě.

Robert Hossein zemřel pouhý den po svých 93. narozeninách 30. 12. 2020. Mnoho žen Hosseinovi padalo k nohám, samotná představitelka Angeliky Michelle Mercier mu však nepodlehla, přesto byla před rokem ze ztráty svého hereckého kolegy zdrcená.

V Česku je Hossein nejvíce známý jako hrabě Joffrey de Peyrac ze série filmů o Angelice, kde si zahrál po boku Michèle Mercier (82). Podmanivý hrabě de Peyrac Hossein se narodil roce 1927 v Paříži jako Robert Hosseinoff. Jeho otcem byl skladatel ázerbájdžánského původu a matkou komediální herečka pocházející z Ukrajiny. Už v mládí začal navštěvovat herecké kurzy. Nejprve hrál divadlo, v 21 letech debutoval i ve filmu. Kromě herectví se později věnoval také divadelní a filmové režii. Zahrál si například ve snímcích Hudba (1967), Zakázaní kněží (1973), Profesionál (1981) nebo Muž a jeho pes (2009) v hlavní roli s Jeanem-Paulem Belmondem.

Hosseinovou nejslavnější rolí ale zůstává podmanivý hrabě de Peyrac v sérii filmů o Angelice. "Prožil jsem pět let jen s Angelikou. Bylo to šílené. Ztratil jsem svou totožnost. Jak řekla má žena, můžeš natočit třeba sto filmů, ale na tvém hrobě bude jen busta Peyraca i s jeho jizvou," řekl před lety Hossein o své nejznámější postavě.

V 50. letech byla jeho první ženou slavná herečka ruského původu Marina Vlady. Slavný francouzský herec si zahrál ve filmech s dalšími sexsymboly doby, jako byly Brigitte Bardot či Sofie Loren.

Dnes si můžete jeden z dílů, Angelika, markýza andělů, vychutnat na druhém programu České televize ve 20:00.


Související články

Další články