Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Joey hipster a Ross nerd: Jak by vypadal seriál Přátelé, kdyby byl natáčen dnes?

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 19 fotografií
galerie
Populární americký sitcom Přátelé se začal natáčet před 24 lety. Humorný seriál sledoval partu šesti přátel, kterak společně procházejí životními radostmi i útrapami. Šestice společně pravidelně sedávala v kavárně, přátelé spolu trávili téměř každou volnou chvilku a navzájem si pomáhali. Ale bylo by tomu tak, i kdyby se seriál začal natáčet v dnešní době?

V roce 1994, kdy seriál Přátelé poprvé spatřili diváci na televizních obrazovkách, bylo vše úplně jinak, než je dnes. Mobily se využívaly primárně jen k telefonování, novinky ze světa se člověk dočítal v denním tisku a o své pocity se s kamarády dělil osobně, nikoliv sdílením statusu na Facebooku. Právě díky tomu, že byl seriál natáčen s tehdejšími technologiemi, byl tak zábavný. Jak by vypadal život legendárních přátel dnes?

O Moničině tlustém období by nepadlo jediné slovo

Přátelé nás čas od času pobavili dílem, který byl vzpomínkou na vzdálenou minulost. Na střední škole byla Monica Gellerová opravdu macatá a právě tyto epizody jsou plné narážek na její váhu. V dnešní době je ale obezita moderní, na molech se procházejí modelky, jejichž hmotnost sahá na tři cifry a jakákoliv poznámka na jejich tělo se automaticky počítá jako urážka. Kdyby se Přátelé natáčeli dnes, nedočkali bychom se tlusté Moniky. Buď by jí tvůrci přiřkli na kráse takovou vadu, která veřejnost nepobuřuje, nebo by Monica odmítala o své vypasenosti mluvit.

Joey by byl hipster

Jako televizní herec Joey vždy dbal na svůj vzhled. Pokud by tomu tak bylo i dnes, nosil by kulaté brýle ve stylu Harryho Pottera, plnovous a kostkované košile. Alespoň jedna věc by zůstala při starém, a to jeho proříznutá pusa – hipsteři se totiž vyznačují nezávislostí v myšlení.

Šestice by musela být rasově vyvážená

Už obsazením černošské herečky do role Hermiony v divadelní hře Harry Potter a prokleté dítě nám bylo jasně ukázáno, že čistě bělošské inscenace, seriály a filmy už nemají na prknech a obrazovkách co dělat. V dnešní době by tedy přátelé rozhodně nebyli všichni do jednoho běloši. V jejich partě by musel figurovat černoch, Asiat a dost možná i indián. Zkrátka korektnost, kam se člověk podívá.

V partě by byl alespoň jeden homosexuál

Když už jsme u té korektnosti, některé různě sexuálně orientované jedince uráží, že nemají zástupce na televizních obrazovkách. Proto by v této době minimálně jeden člen party byl homosexuál nebo transgender. V tom nejideálnějším případě by se Monica nedala dohromady s Chandlerem, ale s Rachel, se kterou by až do konce seriálu vedla láskyplný vztah.

Komunikace na bodu mrazu

Spousta epizod začínala sekvencí, kde přátelé seděli v kavárně a povídali si. Je samozřejmé, že dnes by tomu bylo úplně jinak. V době, kdy skoro nikdo není schopný pustit telefon na chvíli z ruky, by parta neřešila svoje problémy, ale to, kdo si napsal jaký status a kdo přidal novou fotku, na které vypadá hrozně. Ukazovali by si selfíčka, smáli se nad videi z internetu a na své životy by v zápalu řešení těch cizích naprosto zapomněli. Jeden o druhém by téměř nic nevěděli.

Phoebe jako zarputilá veganka a aktivistka

Ztřeštěná blondýna byla už v původním seriálu vegetariánkou. Dnes by to ale nestačilo, tvůrci by z Phoebe udělali veganku a aktivistku, která se připojí ke každému hnutí a demonstraci, na které narazí. V poslední době by se nejvíc zapojovala především do kampaní hnutí Me Too, které se zabývá sexuálním obtěžováním a i několik měsíců po jeho odstartování vyplouvají na povrch stále nová a nová tvrzení, jejichž důvěryhodnost je lidmi zpochybňována.

Rossův únik z reality

Ross jako všeobecně nejméně oblíbená postava z celého seriálu se velmi rád lituje. Do většiny mizerných situací se dostal sám a tomu by dnes tvůrci zabránili. Z Rosse by totiž udělali nerda, který se po rozchodu s manželkou uchýlil do světa virtuální reality, kde může celé dny pobíhat mezi dinosaury. Brýle, které mu zprostředkovávají azyl před skutečným světem, by sundával jen málokdy.

Mohlo by vás zajímat

Další články