Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Joe Biden vede v klíčové Pensylvánii: Trump si prohru nepřipouští, vysvětlit mu ji musí rodina

Joe Biden vede v klíčové Pensylvánii: Trump si prohru nepřipouští, vysvětlit mu ji musí rodina
Zdroj: Profimedia.cz
volby v usa
Podle zahraničních médií už je téměř jisté, že novým prezidentem USA se stane Joe Biden. Ten se ujal vedení v klíčové Pensylvánii, ještě předtím přitom otočil i stát Georgia. Pokud se bude sčítání hlasů i nadále vyvíjet v jeho prospěch, čas Donalda Trumpa v Bílém domě se chýlí ke konci. Stávající prezident ovšem možnou prohru nepřipouští a podle televizní stanice CNN mu ji bude muset vysvětlit někdo z jeho nejbližších.

Volby prezidenta v USA jsou v letošním roce extrémně napínavé. Ve svou výhru věří Joe Biden i Donald Trump, stávající prezident má ovšem nakročeno spíš k balení kufrů a opuštění Bílého domu. Biden totiž dokázal otočit klíčové státy, jakými jsou Georgia a Pensylvánie, a ačkoliv sčítání ještě neskončilo, vede.

Sčítání hlasů stále probíhá i v Severní Karolíně, Arizoně, Nevadě a na Aljašce, v posledním ze států je však očekáváno vítězství Trumpa. Ten si možnost prohry nechce připustit a nepřestává opakovat, že mu je chtějí demokraté ukrást.

Podle televize CNN Donald ve svém okolí prohlašuje, že výhru Bidena nepřipustí. Jeho spojenci se obávají, že přesvědčit ho o vlastní prohře nebude jednoduché a bude to úkol, který připadne na jeho dceru Ivanku Trump nebo jejího manžela.

Přesvědčení o vítězství

Štáb Donalda Trumpa v posledním prohlášení tvrdí, že míří k přepočtení hlasů. Po tomto kroku má být údajně jasné, že se Trump znovu stane prezidentem USA. Některé hlasy jsou prý neplatné a jinde měly být dle štábu nesprávně sesbírané volební lístky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy