Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Horoskop týdenní horoskop

Nejnovější kauzy

Jízda za všechny peníze! Pražský taxikář naúčtoval cizince cestu za 12 500 korun

Taxikář si myslel, že na jeho podvod se nepřijde…
Kolik zaplatila cizinka za cestu dlouhou 14 kilometrů? Taxikář vyžadoval 12 tisíc korun. Jeho čin řeší policie. Bohužel s tímto taxikářem pražští strážníci neřeší předraženou jízdu poprvé.

„Cizinka strážníkům sdělila, že nastoupila u Staroměstského náměstí do zaparkovaného vozidla označeného jako taxi a požadovala odvoz do hotelu na Praze 4,“ uvedla pro web idnes.cz mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Na konci jízdy chtěl taxikář po dámě 480 euro – což je cca 12 500 korun. Žena měla u sebe pouze 50 euro. Taxikář byl tak „galantní“, že ji odvezl k bankomatu, ať si tedy vybere.

Cestou do hotelu žena přemýšlela, zda ji taxikář neošidil. Na recepci se rozhodla, že bude kontaktovat strážníky ze skupiny Taxi. Na policejní služebně pak žena podala na nepoctivého taxikáře trestní oznámení.

Městští strážníci odvedli dobrou práci a taxikáře během pár hodin dopadli v Pařížské ulici. Strážníkům tvrdil, že žena mu dala jen 407 korun. Později se ale k podvodu přiznal. Strážníci přiznávají, že podobné chování s tímto taxikářem neřeší poprvé.

„Je to nehoráznost a o to víc mě těší, že se nám konečně podařilo do silničního zákona protlačit několik změn, které nám pomohou problém s těmito zloději vyřešit. Jestli novelu schválí senát, tak například bude možné licenci odebrat na místě – a to jen při podezření na předražení. A pokud někdo bude jezdit bez licence, bude se dopouštět trestného činu. Pokud by Praha měla takové možnosti už dřív, znamenalo by to, že třeba tento konkrétní zloděj by už dávno licenci neměl a dost pravděpodobně by byl už i stíhán za spáchání trestného činu,“ uvedla pro eXtra.cz pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Mohlo by vás zajímat

Další články