Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jízda MHD je sondou do duše národa! Aneb 8 druhů lidí, které potkáváme cestou do práce

Zážitková jízda pražskou tramvají…
Zdroj: archiv

V tramvaji, metru a autobuse lze posbírat hodně zajímavé vzorky lidí. Tohle je 8 skupin, se kterými se setkáváme dnes a denně.

1) Cizinci

Pořád se rozhlížejí, vystupují a nastupují na každé zastávce, zmateně se dívají do mapy a ptají se řidiče, který obvykle neumí anglicky, jak se dostanou na Staromák. Většinou jich máme plné zuby, protože když ráno jedeme do práce, oni mají dovolenou a dávají to okázale najevo tím, že se na eskalátorech neuhnou a neuhnou, i když cítí, že jim za zády funíme, protože letíme pozdě na schůzku.

2) Rezignovaní našinci

Jejich pohled je bez směru a významu upřený kamsi do blba před sebe. Obvykle se už smířili s tím, že v narvané MHD neuvidí nic, co by je vytrhlo z jejich každodenní šedi. Ve skrytu duše možná tajně doufají, že někdo alespoň skočí pod metro, aby měli o čem vyprávět v práci během pauzy na cigáro.

3) Puberťáci

Je několik variant toho, jakým způsobem se puberťáci shlukují v hromadné dopravě. Někdy sedí jeden na druhém, jindy stojí napěchovaní v desetihlavé molekule… Nejexponovanější čas je pro ně kolem půl 8 ráno a kolem dvou odpoledne. Pokud je vám život milý, vyhněte se jim obloukem. Beztak byste se dozvěděli jen stoletou pravdu o tom, že třídní je kráva, k obědu bylo UHO a na zítřejší test z bižule si musí napsat taháka.

4) Zamilované páry

Čerstvě zamilované páry jsou podobně život ohrožující jako puberťáci nebo bezdomovci. Je jich najednou všude plno, a i když byste si to moc přáli, nemůžete se na ně přestat soustředit. Je vám to sice trapné, ale po chvíli se stejně vždycky přistihnete, že jste na nich už 5 minut zaseklí a ve voyerském rauši pozorujete jejich jazyky propletené do sebe.

5) Bezdomovci

Ti jsou kapitolou sami pro sebe. Letní období naštěstí snižuje jejich počet, protože už se nemusí vozit dokola za účelem, aby rozmrzli nebo aby dospali deštivou noc, každopádně když už na ně narazíte, zážitek stojí za to a rozhodně zaujmou všechny vaše smysly!

6) Čumilové a úchylové

Jakmile holky odhodí svršky a silonky, odhalí ramena a kolena, MHD se stává nebezpečným územím plným úlisných pohledů a nenápadně nápadných lačných doteků… Nezřídka kdy se hezké slečně v narvané tramvaji stane, že ji zezadu začne něco tlačit, ale deštník to není.

7) Smraďoši

Možná přijeli jen na návštěvu za strýčkem do velkoměsta nebo se prostě prosmykli časovou smyčkou z doby, kdy se ještě nosil pod paží bobr a antiperspirant byl sprosté slovo! Pokud žijete v představách, že tihle pralesní lidé dávno vymřeli, návštěva upocené MHD vás vyvede z omylu. Žijí mezi námi a letos se opět přemnožili!

8) Ekelhafti

Do téhle zvláštní podskupiny patří lidé, kteří se všeho kolem sebe hrozně štítí. Ať už jsou to tyče na držení, nebo ostatní spolucestující. Do MHD se obvykle dostali nějakou nešťastnou náhodou, a to tak, že třeba dostali botu na auto, pohádali se s vlastním řidičem, nezbyly jim peníze na taxík nebo se zkrátka rozhodli, že budou ekologičtí, ale na kolo se necítí… Tyhle nešťastníky obvykle potkáte v městské hromadné jen jednou, protože podruhé si tenhle zážitek nechají raději ujít…

Související články

Další články