Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jízda králů je zážitek pro celou rodinu! Tady jsou další tipy, jak prožít víkend

Jízda králů je fenomén.
Zdroj: jizdakralu.cz
+ Další 2 fotografie
Nevíte, jak prožít víkend? Nebo jste o tom dosud nepřemýšleli? Tady jsou naše tipy.

Jízda králů ve Vlčnově

Kdo si potrpí na historii a tradice, ten by si neměl nechat ujít tradiční starobylou lidovou slavnost bohatou na krásně zdobené kroje odehrávající se na Svatodušní neděli ve Vlčnově. Jízda králů je velkolepou přehlídkou staletých slováckých tradic. Program plný hudby, zpěvu, lokálních dobrot, skvělého vína a pestrých krojů zakončí obřadní projížďka na koních s postavou krále oblečeného do ženského kroje. Návštěvu slavnosti si můžete zpříjemnit zastavením na Otevřených sklepech v Uherském hradišti v sobotu den před hlavním průvodem ve Vlčnově. Stihnete tak dvě akce zároveň, které se nachází blízko u sebe.

RunTour Ústí nad Labem

Pro sportovně založené jedince i rodiny se v sobotu koná běžecký závod Run Tour v Ústí nad Labem. Pro dospělé je připraven závod na 5 a 10 kilometrů, děti si mohou vyzkoušet Rákosníčkův běh dlouhý 500 a 1000 metrů. Seriál běhů je jedním z největších a nejoblíbenějších závodů pro rodiny s dětmi. Kromě radosti ze zdravého pohybu si odnesete i dobrý pocit z pomoci ostatním. Z každého startovného totiž putuje 50 Kč na charitu. A s prázdnou neodejde žádný běžec od nejmenších až po veterány. Každý si v cíli převezme medaili.

Oslava narozenin geparďat v pražské zoo

Milovníci zvířecích šelmiček mohou jít v sobotu oslavit první narozeniny pětice malých geparďat. Oslava proběhne v rámci Dne Afriky přímo v Zoo Praha a gepardí mláďata dostanou ve tři hodiny proutěnou kouli, se kterou se jistě pořádně vyblbnou. Na návštěvníky ale kromě oslavy narozenin čeká i bohatý doprovodný program. Vyzkouší si hru na africké bubny, zúčastní se workshopů a v neposlední řadě se mohou zapojit do tvorby výtvarného díla.

Cyklohráček pro nejmenší

Dětmi oblíbený vlak plný hraček, to je prostě Cyklohráček. Jedná se o speciální vlak pro rodiny a cyklisty míří každý víkend z Prahy na Okoř a do Slaného. Pro děti jsou ve vlaku připravené vagóny plné her a hraček a svoji pozornost jim věnují hrajvedoucí. Na Okoři mohou výletníci navštívit hrad a ve Slaném se vydat na cestu za pokladem. Vlak odjíždí z pražského hlavního nádraží vždy v 09:03 a 12:58, zpět ze Slaného se vrací v 11:01 a 16:55.

Oslava 100. výročí vzniku ČSR v Brně

Národovečtí nadšenci a fanoušci naší země nesmí v nadcházejících třech týdnech chybět na Festivalu Re:publika v Brně. Oslava sta let od vzniku Československa začne tuto sobotu v prostorách brněnského výstaviště a potrvá další tři týdny. Festival nebude pouze o hudbě. Na své si přijdu třeba i milovníci divadla, filmu ale i gurmáni. Živé koncerty doplní například swingová tančírna a večer pak světelná show. Program naplněný známými jmény pro děti i dospělé, pro milovníky umění i sportovní fanoušky poskytne téměř do půlnoci trvající sobotní Opening party Festivalu.

Bonus pro babičku a dědu

Kurz bezpečné jízdy pro seniory. Pro seniory přidáváme tip, jak si zlepšit své jízdní schopnosti. V bezplatném vzdělávacím kurzu se naučí zvládnout smyk nebo správně brzdit. Senioři starší 65 let s vlastním vozem mohou využít posledních míst v pátečním kurzu v Třinci. V ostatních krajích jsou dostupné ještě kurzy pro letní měsíce. Na kurz se stačí registrovat na webových stránkách jedusdobou.cz a pak už jen dorazit na polygon.

Související články

Další články