Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Jižanský idol žen, herec Antonio Banderas, slaví 58. narozeniny: Takhle s ním šel čas

Antonio Banderas dnes sfoukne 58 svíček.
+ Dalších 5 fotografií
Uhrančivým pohledem a temperamentem se může pochlubit většina španělských rodáků, ale ne všichni k tomu disponují hereckým talentem a kouzlem osobnosti, jako třeba Antonio Banderas. Ten pro mnohé doposud zůstává hollywoodským idolem, a to i přesto, že dnes slaví již 58. narozeniny.

Antonio Banderas, hrdina snímků Desperado, Zorro: Tajemná tvář či Tenkrát v Mexiku, svou kariéru odstartoval dávno předtím, než dosáhl světového úspěchu. Rodák z Malagy začal s herectvím na střední škole. Ačkoliv sníval o tom, že se stane velkou fotbalovou hvězdou, kvůli zlomené noze musel od kariéry profesionálního sportovce upustit.

O hereckém povolání začal údajně přemýšlet poté, co viděl slavný muzikál Vlasy. Po studiu působil v menších divadelních společnostech a poté se dostal i do Národního divadla v Madridu.

Banderasovy kroky zcela jistě ovlivnil kontroverzní, ale mezinárodně uznávaný režisér Pedro Almodóvar, který herce obsadil hned do několika svých filmů. Snímky jako Matador, Ženy na pokraji nervového zhroucení nebo Zákon touhy stvrdily, že kromě hezké tváře a těla Antonio vyniká i hereckým talentem.

Mezinárodního úspěchu dosáhl díky snímku Desperado. Banderas se ze dne na den stal miláčkem ženského publika. Za oceánem se potýkal s překonáváním jazykové bariéry a rovněž s krachem manželství. Netrvalo dlouho a Antonio se začal objevovat po boku herečky Melanie Griffith, která se stala jeho druhou ženou. Z jejich vztahu, který trval osmnáct let, vzešla dcera Stella. Dnes Španěl žije s o dvacet let mladší partnerkou Nicole Kimpel.

Po boku krásných žen se objevoval i v práci. Nezapomenutelný byl jako Zorro vedle půvabné Catherine Zety-Jones, ve snímku Sedmý hřích se zase před kamerou předvedl s Angelinou Jolie. Kromě herecké práce se pustil i do režie a produkce. Spolupráce s Madonnou na muzikálu Evita mu dokonce vynesla nominaci na Zlatý glóbus.

Mohlo by vás zajímat

Další články