Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jitka Boho už zase staví dům: Pro děti v nouzi

Jitka Boho je krásná žena.
Zdroj: archiv
Jitka Boho se teprve před necelým rokem přestěhovala se svojí rodinou do nového domku, už ale zase zařizuje útulný domov. Tentokrát je to pro děti v nouzi, které bydlí se svými maminkami v azylových domech Českého červeného kříže v rámci projektu, jehož se stala ambasadorkou.

Jitko, co je u vás nového? Nového je toho spoustu. Každý den je pro nás novým začátkem a výzvou. Momentálně jsme hodně úsilí a času věnovali zařizování domečku, respektive zahrady, a zdaleka ještě nejsme u konce. Do toho postupně točíme ve volných chvílích ve studiu a chystáme nový singl.

Jak to máte s domečkem, je už dostavený, už bydlíte? V listopadu to bude rok. Uvnitř máme vše hotové, teď se věnujeme zahradě. Všechno si děláme sami. Pomáhají nám i rodiče, dědečci pracují, babičky hlídají. Troufám si říct, že Luky se přes prázdniny snad vyučil zedníkem. Zvládá opravdu věci, které jsou už dost pokročilé. Pak si večer sedne do studia s kytarou a je to zase ten rocker, tělem i duší…

Jak si užíváte zařizování? Děláme vše postupně, jak nám čas dovolí. Ale pravdou je, že člověk se přitom soustředí jen na tu práci a trochu si pročistí hlavu. Mne teď moc baví plánování a vytváření zahrady, učím se poznávat nové rostliny, vymýšlet, kam co dám, kde se jaké kytičce bude dařit, jakou potřebuje půdu, no prostě takové milé starosti.

Co dětský pokojíček, jak jste ho Rosálce zařídila? Dětský pokojíček jsem původně chtěla vymalovat v jemných barvách, šedá, béžová a pak nějaká tapeta. Nakonec jsme ale usoudili, že by to byl pokoj vlastně spíš pro nás, ale děti barvy milují. Takže pokojíček má růžovo-lososový. Má zde samozřejmě indiánské teepee, obrázky s indiánskou tematikou, spousty krásných hraček a samozřejmě svou postýlku, ve které však zatím spí jen odpoledne.

Už podruhé podporujete děti z azylových domů, co pro vás tento projekt znamená? Já si vážím každého projektu, který může pomoci druhým. Dnes je doba tak uspěchaná a každý si hledí toho svého, že je skvělé, když se najdou ti, kteří chtějí opravdu pomoci a my se můžeme tak jednoduše zapojit. Sama jsem se přesvědčila, že jsou tyto projekty úspěšné a mají velký smysl.

V čem tento projekt spočívá? Od 1. září do 30. listopadu bude dětem věnováno 1 % z ceny výrobků P&G zakoupených v obchodech COOP. Celý výtěžek bude darován Českému červenému kříži, který jej následovně rozdělí rodinám s dětmi z azylových domů. Díky těmto prostředkům pak budou moci tyto rodiny svým dětem zaplatit různé kroužky, školy v přírodě, nové vybavení do azylového domu a další.

Související články

Další články