Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jiřino, co nám to děláš!? Falešný Ovčáček odhalil svou identitu a zavřel krám

Ondřej Langr: Ukončil svou satiru Jiří Ovčáček Unofficial
Zdroj: Se svolením Jířího Ovčáčka/Ondřeje Langra
+ Další fotografie
SATIRA

Jeden z nejpopulárnějších falešných profilů na Facebooku Jiří Ovčáček Unofficial dneškem končí. Jeho tvůrce se tak rozhodl proto, že ho Hrad přestal zásobovat municí a prezident MIloš Zeman se svými podřízenými "už nepřináší svým oponentům výzvy, ale jen jakýsi podivný, nechtěný a neplánovaný soucit s pachutí". Admin stránky ale zklamaným fanouškům nabídl malou kompenzaci. Odhalil totiž svou dlouho utajovanou identitu.

"Vše hezké (i hezky divné) jednou končí. A právě dnes končí Jiří Ovčáček Unofficial. Po osmi letech jsem se rozhodl ukončit činnost této stránky," napsal v pátek na Facebooku admin satirického profilu, který dlouhá léta parodoval mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka. Během osmiletého působení dokázal získat více než sto tisíc lajků a vystřelil si z kdekoho.

"V roce 2015 jsem například přesvědčil slušnočechy, že před muslimy varoval už pan Werich. V roce 2017 jsem potrápil ruské ministerstvo zahraničí suplováním práce jeho velvyslanectví (která byla úspěšnější než ty originální, takže Facebook omylem smazal ty pravé). Před prezidentskými volbami jsem vedl úspěšnou „antikampaň“ proti antpirezidentovi Drahošovi. A v roce 2018 jste mě ocenili Křišťálovou lupou v kategorii One man show. Byla to velká jízda," vzpomíná na své úspěchy admin stránek.

Důvodem pro nečekaný konec se podle vyjádření na profilu stala jakási nechuť v dalším parodování nemocného muže. "Prezidentování Miloše Zemana se dostalo do jakési postterminální fáze. Tak nějak tušíme, že ještě někde nějak existuje, ale už ani nemáme potřebu se vůči němu vymezovat.​ ​Ne že by zmoudřel, prostě se propyžámkoval k zapomnění," píše admin. Hrad a jeho okolí podle něj už nepřináší svým oponentům výzvy, ale jen jakýsi podivný, nechtěný a neplánovaný soucit s pachutí. "A občasná ostuda v taxíku a na záchytce mi jako inspirace prostě nestačí," zdůvodnil svůj konec.

Sociální pracovník ze Sudet

Aby ale nenechal své fanoušky odejít s prázdnou, odhalil svou dlouho utajovanou identitu. Za falešným profilem stál po celých osm let Ondřej Langr. "Jsem relativně normální chlápek, který má rodinu a koníčky. Vzděláním i profesí jsem sociálním pracovníkem, toho času dělám s lidmi s poruchami autistického spektra. Je mi 35, žiju v Sudetech (já vím, nic moc, ale vzhledem k tomu, že jsem v minulosti žil v Brně, to není tak špatný) a umím docela dobrou sýrovou pomazánku. Mám jen tu zvláštnost, že rád zkoumám hranice možností internetu a identit," popsal svou osobu bývalý falešný Ovčáček.

Závěrem také dodal, že nikdy nebyl za svou činost na Facebooku placen, a vyloučil, že by za jeho aktivitami stála jakákoli organizace či politický subjekt. "Nejsem nic víc a nic míň než aktivní občan, který užívá stejného práva projevit se. Jsem přesvědčený, že na politický a dezinformační bizár zuřící všude na síti mám právo reagovat stejným způsobem a tak mu čelit. Rád jsem vás poznal a těším se na veškerá další dobrodružství na internetu," rozloučil se Langr jakožto legenda facebookové satiry.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy