Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Jiřina z Výměny: O autismu syna jsme nevěděli. Zkažené zuby jsou hrůza

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 11 fotografií
EXKLUZIVNĚ
První Výměna manželek letošního roku byla skutečně velmi dramatická. Po odvysílání dílu se vlna kritiky snesla na obě účastnice, Kateřinu (24) i Jiřinu (29). Zatímco Kateřina se podle diváků chovala neomaleně při přebalování dětí, Jiřina podle nich své syny společně s manželem zanedbávala. Paní Jiřina exkluzivně pro eXtra.cz promluvila o tom, co se dělo za zavřenými dveřmi bytu její náhradní rodiny. Prozradila i, co se dělo poté, kdy zhasla světla kamer, jaká situace u ní doma panuje dnes a co se stalo s druhým párem. Jak se má malý Radeček, který během pořadu skoro pořád jen plakal?

Nový díl pořadu Výměna manželek byl plný slz, hádek a plných plen. Téměř výjimečně jsou diváci nazlobeni na obě ženy, které se do pořadu přihlásily a strávily 10 dní v náhradní rodině. Jiřina exkluzivně promluvila o pořadu, Kateřině s Martinem i o svých dětech. Co podle ní lidé v televizi neviděli a jak se dnes daří jejím synům, kteří jsou veřejností označovány za zanedbané?

Autistický Radeček

Lidé se pozastavovali nad tím, že jste si u malého Radka nevšimli autismu. Jak to celé bylo?

O jeho autismu jsme nevěděli, protože náš syn byl zhruba do dvou a půl let ve vývoji napřed. Byl šikovné dítě, všechno mu šlo, uměl i to, co by umět neměl, takže jsme to neřešili. Zhruba kolem třetího roku se to zastavilo, začal mít vztekací záchvaty, nechtěl s námi komunikovat, nechtěl nic. Tak jsme kontaktovali lékaře, domluvili jsme se na postupu a byli jsme objednáni k dalším lékařům. A jak zmiňuje, nevím, jak jí mám říkat, ta paní, co tu byla, že jsme se objednávali před Výměnou, tak to není pravda. Každá máma, která takový problém řeší, ví, že na odborníka se čeká třeba půl roku. My jsme byli objednáni k paní psycholožce přes půl roku. Byli jsme i na neurologii, Ráďa má momentálně léky na zklidnění. Až dávno po Výměně zjistili, že má autismus a vlastně až minulý týden nám přišlo oficiálně, že má autismus 3. stupně a opožděný vývoj. Máme to papírově dané, že se s tím už narodil. Měla jsem těžký porod a prý se tam mohlo něco stát, ale to už nikdo nikomu nedokáže. Podle lékařů se to projevuje až kolem třetího roku, což by odpovídalo.

Diskutovaným tématem jsou i Radečkovy zkažené mléčné zuby…

S Ráďou i Sebastiánkem chodíme každého půl roku na prohlídku k zubnímu lékaři. Pan doktor o těch zubech ví, jsou zkažený, a řekl, že mu je máme nechat vypadat a druhé zuby už by měly narůst normálně zdravý.

Zmiňovala jste, že Kateřina ve vaší domácnosti špatně vařila a chlapci si z toho odnesli zdravotní důsledky. Co se jim stalo?

Starší syn nemohl několik dní vykonat velkou potřebu, musela jsem s ním k lékaři, řešili jsme to rektální rourkou. A ten mladší Sebastian byl opruzený až hrůza, úplně dorůžova, hodně dlouho jsem to dávala dohromady.

Sociálka

Kateřina vás během pořadu šla nahlásit na sociálku, jak to dopadlo?

Sociální pracovnice neohlášeně přišla na kontrolu. Chtěla prohlédnout byt, nahlédnout dětem na věci, na spaní, chtěla nahlédnout do lednice, do mrazáku a takové věci. Samozřejmě jsem s tím neměla žádný problém, vše jsem jí ukázala a paní se jen smála, proč tu vlastně je, že u nás nemá co hledat. Divila se, usmívala se a říkala, že u nás nic neshledala.

Nedalo se nevšimnout, že náhradní manželka Kateřina téměř až zvracela při přebalování vašeho syna. Co jste si o tom pomyslela poté, co jste to viděla v televizi?

Nechápu to. Každé dítě kaká do plínky, Ráďovi to jen dýl trvalo, protože je prostě nemocnej. Podle mě, kdyby děti přebalovala včas, tak se Sebastiánek nepočůrá a Radek to nemá až na krku. Já jsem její dceru taky přebalovala a neviděla jsem v tom žádný problém, vždyť je to dítě.

Kateřina a Martin

Mezi osmi očima jste říkala, že jste ve druhé rodině neshledala nic špatného. Vidíte to s odstupem jinak?

No, oni už spolu hlavně dávno nejsou. Co já vím, tak Martin ji vyhodil i s malou z bytu, mám takové informace od sousedky, které to psala. U nich se prý nic nezměnilo. Po natáčení, po té hádce, se mi druhý den omlouval, že to tak nemyslel, že má jen nervy ze stesku. Říkal mi, že to u nich nikdy nefungovalo tak, jak by mělo, a že vše byla jen fraška pro televizi, tak mi to sám podal.

Co jste říkala na kritiku náhradního manžela?

V pořadu spousta věcí není, je to sestříhané a dobré věci tam vůbec nejsou. Vyčetl mi, že jsem nechodila s malou ven – ano, nechodila, byla jsem s ní venku jednou, což tam ani není. A nechodila jsem s ní ven proto, že jsem mu minimálně tři dny říkala, ať mi nechá doma klíče od bytu. Bydlí nad autodílnou a já si nevezmu na triko to, že s ní půjdu třeba na dvě hodiny ven a někdo si tam něco přijde vzít nebo podobně. Navíc mám blbý orientační smysl, několikrát jsem se ho ptala, jak ven a on mě jen slovně navigoval. Poprosila jsem ho, aby mi šel to hřiště ukázat, řekl, že půjde, ale ani jeden den to neudělal. To, že jsem tam uklízela každý den, v pořadu taky vůbec není. Každý den jsem vařila, s holkou jsem si hrála… Když jsem uklízela, našla jsem tam špínu, bordel, všechno jsem řekla a bylo to vidět, ale v televizi to nebylo.

Manželská krize a vystřižené záběry

Vy a váš manžel jste v době natáčení procházeli drsnou krizí. Zlepšila se situace?

Teď je mezi námi vše v pořádku. Neřekla bych, že předtím děti zanedbával. Chodí do práce nebo má nějakou zálibu a chodí domů pozdě. Nevěnoval se jim tolik, jak bych si já představovala. Teď se víc snaží, hraje si s nimi, chodí s námi ven, bere nás často na výlety. Už nestaví své záliby před rodinu.

Kdybyste věděla, jak Výměna manželek proběhne a jaký lynč vás bude čekat na sociálních sítích, šla byste do natáčení znovu?

Přiznávám se, že ne. Protože než jsme podepsali smlouvu, tak jsem se několikrát tázala, zda budu muset dělat to, co nechci, říkat to, co nechci, jestli to má scénář a něco je hrané. Tvrdili mi, že ne a ve finále se sama podívejte, jak to dopadlo.

Související články

Další články