Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Jiřina Bohdalová v šoku: Její milionář Ľubomír Focko sedí ve vazbě!

Jiřina Bohdalová v šoku: Její milionář  Ľubomír Focko skončil ve vazbě
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
vězení

Herečka Jiřina Bohdalová (91) musí být teď tak překvapená, že zřejmě ani nemůže vyjít z údivu. Její dlouholetý přítel, který je dle jejích slov i něčím více než jen obyčejným kamarádem, byl zadržen policií. Dle informací Seznam Zpráv se slovenský milionář Ľubomír Focko (68) již od úterý nachází ve vazbě a čelí vážným obviněním z údajného zmanipulování zakázek Správy úložišť radioaktivních odpadů.

Šok pro Jiřinu Bohdalovou

Podle policie je Ľubomír Focko dokonce ústřední postavou celé kauzy a figuruje jako hlava celé skupiny, která měla státní tendry ovlivňovat. Slovenský milionář a úspěšný podnikatel, jehož jméno je spojeno s mnoha firmami, je majitelem společnosti ADD CZ a v sousedním Slovensku vlastnil síť supermarketů Carrefour, byl soudem poslán do vazební věznice.

Redakce Seznam Zprávy, která s informací o Fockově zatčení přišla jako první, se snažila kontaktovat jeho více než blízkou kamarádku a herečku Jiřinu Bohdalovou. „Nezlobte se, já o tom doopravdy nic nevím,“ odpověděla na jejich dotaz, k čemu došlo. Neúspěšní byli i v případě dalších blízkých osob z podnikatelova okolí.

Pro matadorku české herecké scény musela být informace o zatčení přítele opravdovou šokující ranou. Focko byl pro Bohdalovou totiž po desetiletích prvním mužem, o němž veřejně mluvila a vztah s ním nijak zvlášť netajila. A náklonnost k Jiřině Bohdalové neskrýval ani Focko, jak loni informovalo eXtra.cz.

Společně s podnikatelem Ľubomírem Fockem byli uvězněni ještě další dva muži; podnikatel Jakub Němeček a ředitel této státní organizace Jan Prachař.

Obviněných je více

Kromě nich byl obviněn i Miroslav Petříček a obchodní ředitelka inženýrské společnosti GS Geotechnika Lucie Bohátková. "V tuto chvíli se k proběhlým událostem nebudu nikterak vyjadřovat,“ odpověděl Seznam Zprávám ředitel společnosti SG Geotechnika Petr Kučera prostřednictvím e-mailu.

Nyní hrozí partnerovi Jiřiny Bohdalové osm let za mřížemi, a to kvůli ovlivňování zakázek prostřednictvím Prachaře, kterého měl sám Focko před třemi lety dosadit do čela státní organizace.

Účastníci celé kauzy se dopustili nezákonného jednání ve věci soutěže na ochranné služby v Jaderné elektrárně Dukovany a dále třiatřicetimilionovým tendrem na analýzy na Vysočině, kde správa provádí testování skladování vyhořelého jaderného paliva.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy