Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jiřina Bohdalová státní vyznamenání vracet nebude: Ani bolševikovi bych to neudělala

Jiřina Bohdalová při udělování státního vyznamenání (2013).
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
ROZHODNUTÍ
Jiřina Bohdalová (89) dřív byla, stejně jako Daniel Hůlka (52), považovaná za velkou podporovatelku Miloše Zemana (76). Když se nyní zpěvák rozhodl vrátit státní vyznamenání a prezidenta označil za již bývalého kamaráda, mnozí lidé mu zatleskali, jiní ho ale nechápou. Jak to má populární Jiřinka?

Jiřina Bohdalová se vyznamenání nevzdá

K samotnému Danielu Hůlkovi se Jiřina Bohdalová absolutně nechtěla vyjadřovat, sama za sebe však prohlásila, že by podobný krok, jako je vracení státního vyznamenání, nikdy neudělala.

„Když člověk dostane státní vyznamenání právem, tak je jedno od koho. Já bych ho nikdy nevrátila. To mám od lidí. Ani za bolševika bych to neprovedla. Nemyslím si, že bych to dostala od něj, ale za to, že jsem dělala Televarieté a podobně. Dostala jsem to za práci. Nemám pocit, že bych to ocenění dostala neprávem,“ řekla eXtra.cz Bohdalová.

Zasloužilá umělkyně

Z rukou komunistického prezidenta Gustáva Husáka si v roce 1985 převzala titul zasloužilá umělkyně, o 28 let později pak dostala od Miloše Zemana (76) medaili Za zásluhy v oblasti umění. A zatímco u Hůlky nebo jiných podporovatelů prezidenta měla veřejnost se státními vyznamenáními docela velký problém, ocenění Jiřiny Bohdalové asi nikoho nepohoršilo.

Herecká legenda, jejíž kariéra začala již před neuvěřitelnými 83 lety, v roce 1937, toho totiž ve své profesi dokázala tolik, že jí medaili přál snad každý, i ten, kdo ji jako herečku příliš nemusí.

Se Zemanem skončila

Zajímavé je, že zatímco v roce 2013 Jiřina Bohdalová stála po výhře Zemana po jeho boku na pódiu a nadšeně blahopřála, při znovuzvolení už chyběla. „Už mám politiky plný zuby. Jsem herečka a politika mě nezajímá. Prostě mě to přestalo bavit,“ vysvětlila tehdy redaktoru eXtra.cz. Přesto nic vracet nebude.

Související články

Další články