Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Jiřina Bohdalová o úmrtí geniálního Václava Vorlíčka (†88): Moc to bolí…

+ Dalších 9 fotografií
Český filmový svět smutní. V úterý zemřel režisér Václav Vorlíček (†88), který dal podobu a tvář populárním snímkům jako třeba Což takhle dát si špenát, Tři oříšky pro Popelku, Arabela a mnoha dalším. Na legendu budou vzpomínat nejen jeho nejbližší, ale i mnozí herci, kteří si jeho skvělou práci zamilovali. Pár slov o svém kamarádovi redakci eXtra.cz poskytla také Jiřina Bohdalová, kterou s Vorlíčkem pojilo velké přátelství.

„Teď na něj vzpomínám, neb jsem se to před chviličkou dozvěděla. Pro mě byl nejen skvělý režisér, ale především člověk. Byl to pro mě přes šedesát let hlavně blízký kamarád. Jeho práce byla vždy vynikající. Budu s ním i při posledním rozloučení. Těžko se mi teď hledají slova, bolí to,“ řekla pro portál eXtra.cz herečka Jiřina Bohdalová.

Václava Vorlíčka trápilo zdraví od poloviny roku 2017. V posledních měsících života se už prakticky nepohyboval. Podle dostupných informací zemřel na zákeřnou rakovinu plic.

Václav Vorlíček se narodil 3. června 1930 v Praze, později vystudoval režii na FAMU. Průlomem v jeho tvorbě byla parodie na komiksové seriály Kdo chce zabít Jessii? s Olgou Schoberovou v hlavní roli. Následovaly komedie Pane, vy jste vdova, Dívka na koštěti, Což takhle dát si špenát. Vorlíček je spojen také s Arabelou a legendární Popelkou.

Související články

Další články