Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Jiřina Bohdalová je herečka století. Před Gottem mě buzerovala, vzpomíná Jiří Krampol

Jiřina Bohdalová a Jiří Krampol v roce 2018.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
VZPOMÍNKY

Pondělní oslava devadesátých narozenin jedné z nejvýraznějších hereček české historie Jiřiny Bohdalové je za námi, obdivné ohlasy kolegů ale neutichají. Co o ní řekl Jiří Krampol, který s ní spolupracuje téměř šedesát let?

Jiřina Bohdalová by v USA měla sbírku Oscarů

Jiřina Bohdalová je úžasný člověk. Je to herečka století, to je bez diskuse. Mám s ní ten nejlepší vztah, i osobní. Byla mi na několika svatbách. Asi pětkrát jsem ji také měl v pořadu Nikdo není dokonalý, točili jsme spolu řadu dalších televizí. A dělal jsem s ní i můj první film Pršelo jim štěstí z roku 1963. Ale potkáváme se celý život,“ řekl eXtra.cz herec.

„Je to jedna z nejvýraznějších hereckých osobností, které jsem kdy v životě poznal. Její popularita je také úměrně tomu ohromná. Dosáhla takového topu, že ji lidé pomlouvají, útočí na ni média a podobně. Ale to k takovým hvězdám prostě patří. Být v Americe, má už sbírku Oscarů, tady se jenom dočteme, kdy měla přecházet na červenou nebo špatně parkovat,“ myslí si Jiří Krampol.

Citlivá kamarádka

Podle něj se rázná Jiřina Bohdalová nikdy nebála projevit svůj názor.

Jsem jí vděčný za to, že mi několikrát v životě sama od sebe zavolala a nepovrchně mi řekla, co se mi povedlo a co ne. Je to citlivý člověk, kterému na ostatních záleží. A má podobnou vlastnost jako Miloslav Šimek. Ten moc věcí nesliboval, ale když už něco slíbil, tak to vždycky splnil. Naučil mě dotahovat věci do konce. A stejně to má i Jiřina. Když se do něčeho zakousne, neexistuje, že by se jí to nepovedlo dokončit,“ popisuje výbornou dramatickou i komediální hereckou kolegyni.

Buzerace u Gotta

Jiří Krampol s pobavením promluvil i o dalších povahových rysech národem obdivované paní Jiřinky.

„Když jsem měl vystoupit na narozeninách Karla Gotta, začala mě tam buzerovat, že to musí být dlouhé maximálně tři minuty, tak abych se tam nerozkecával. Jiřina je prostě dirigent. Kam přijde, všechno začne řídit. Ujme se vedení. Ale to není kritika, naopak. Já to obdivuju, sám to neumím,“ dodal láskyplně Krampol.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy