Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Jiřina Bohdalová exceluje v Kleci: Premiéru nevynechala ani její mladší SESTRA JARKA

Zdroj: profimedia
+ Dalších 22 fotografií
premiéra
Možná i proto, že se v Česku čím dál tím častěji stává, že vychytralí podvodníci balamutí starší osoby, se režisér Jiří Strach rozhodl natočit snímek Klec. Ten pojednává o důchodkyni Květě, které už na tomto světě nikdo nezbyl. V hlavní roli exceluje Jiřina Bohdalová (88), kterou na premiéru snímku přišla podpořit její sestra Jarka (75).

Ve snímku Klec, režírovaném Jiřím Strachem, se v roli důchodkyně Květy Galové představí Jiřina Bohdalová. Květa byla kdysi manželkou významného muže, žila v krásném domě na Hradčanech a přátelila se se slavnou automobilovou závodnicí Eliškou Junkovou. Dnes ale žije kdesi na periferii Prahy v přízemním bytě s výhledem do dvora a na ulici, sama a opuštěná prakticky všemi. Její manžel už dávno zemřel a její jediný kontakt s lidmi spočívá v pravidelném setkávání s pošťačkou a Viktorem Preissem v roli místního kněze, kterému sem tam něco uvaří, upeče a s ochotou sobě vlastní mu dokonce i pere a žehlí.

Její život se ale znovu začne hroutit ve chvíli, kdy je otec Jan přeložen do Hradce Králové. Na jeho místo nastupuje nový farář, jehož role se ujal David Švehlík, který je zvyklý si dělat všechno sám. Jako by se ale nad Květou sám Bůh slitoval, zničehonic se u jejích dveří objeví muž, který tvrdí, že je její vzdálený příbuzný.

Kryštof Hádek jako Jeník Sekora zaklepe Květě na dveře, s tmavými brýlemi na očích a s květinou v ruce. Tvrdí, že je její prapravnuk přes koleno a Květy se zmocní pocit takového štěstí, jaký dlouho nezažila. To všechno ovšem jen do té doby, dokud jí nedojde, že na celém Jeníkově příběhu něco nesedí a že její údajný příbuzný není nic víc než obyčejný lhář.

Na pondělní premiéru snímku v pražském kině Lucerna dorazily přední tváře českého showbyznysu, jako například i Karel Gott, Jiří Bartoška a Lucie Bílá. Největší oporou hlavní hvězdě Jiřině Bohdalové však byla její sestra Jarka, která se ve společnosti objevuje jen sporadicky. Na fotky z premiéry Klece se můžete podívat v galerii.

Související články

Další články