Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jiřina Bohdalová byla naměkko: Viktor Preiss ji na oslavě devadesátin rozplakal

Viktor Preiss a Jiřina Bohdalová na snímku z roku 2015.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
OBDIV

Jiřina Bohdalová již v pondělí oslaví devadesát let. Jedna z oslav se uskuteční v Českém rozhlase. Tam herečku Viktor Preiss (74) naprosto odzbrojil a rozplakal. Ale nevěděl o tom; s plachostí sobě vlastní před svými vlastními slovy utekl.

Jiřina Bohdalová slaví 

Nadcházející pondělní devadesátiny Jiřiny Bohdalové pořádně poznamenala covidová pandemie. Nejprve přišla o velkolepou oslavu v O2 areně, pak přišla i o dokumentární film Jiřího Stracha, jehož natáčení se muselo přesunout.

Kvůli opatřením proti koronaviru nemůže ani na narozeniny uspořádat pořádný mejdan. Příležitost, jak si kulaté jubileum užít i s fanoušky, tak nakonec byla v Českém rozhlase.

Moderátor Aleš Cibulka (44) zprodukoval speciální dvouhodinový pořad, v němž nechyběla řada slavných včetně dcery Simony Stašové nebo vnuka Vojty.

„Jde o celou plejádu osobností. Nechybí režisér Hynek Bočan, který měl vždy slabost Jiřinu obsazovat do vážných rolí, jeho kolega Jiří Strach, Miroslav Donutil, Ondřej Brzobohatý nebo Jakub Prachař. Všichni mají pro jubilantku hudební překvapení,“ řekl eXtra.cz Cibulka.

Plachý Viktor Preiss Jiřinku rozplakal

Jen sehnat všechny gratulanty na jedno místo byla nesmírně náročná fuška. Ale vyplatila se.

„Myslím, že nikdo z nás nevěděl o převeliké plachosti herce Viktora Preisse. Ten měl pro Jiřinku vyznání, ale naprosto ho zděsila představa, že by jí ho měl říkat do očí. Přišel tedy dvě hodiny před začátkem natáčení, načetl ho a odešel. Jiřina Bohdalová byla v průběhu dojatá několikrát, ale Viktor Preiss ji svými slovy naprosto odzbrojil,“ prozradil nám dopředu průvodce pořadu.

Bohdalové se dostalo takového privilegia, že rozhlasová Dvojka kvůli ní mimořádně zrušila i polední zprávy.

„Věřím, že to bude stát za to. Od kardiochirurga se například dozvíte, jaké má ‚Bohdalka‘ srdce, Michal Jagelka přivede zvířecího gratulanta, Jitka Zelenková sebe a koňak. A sám jsem se na konci dočkal pocty. Po letech spolupráce a občasné kritiky, kdy mi Jiřina po pořadu vždy říkávala ‚tuhle uber, tohle je moc, tady přidej‘, úplně poprvé řekla, že tentokrát to bylo akorát,“ dodal Cibulka s tím, že vysílání narozeninového Toboganu je v plánu v sobotu 1. května na Dvojce od jedenácti do třinácti hodin.

Související články

Další články