Strach o život Bohdalky! Takové a podobné titulky se objevovaly v posledních měsících často. Redaktor eXtra.cz si tedy zákonitě mohl myslet, že když se mu na displeji mobilu objevilo volání od téhle legendy divadla, televize a filmu, že uslyší dámu na pokraji sil. Místo toho zazněl veselý a energický hlas.

Jiřina Bohdalová autorovi těchto řádků zavolala omylem, vytočila ho, jak se říká, v kapse. Než to redaktorovi během asi dvaceti sekund docvaklo a diskrétně hovor ukončil, aby snad nezaslechl něco, co jeho uši neměly slyšet, vyslechl si smích Jiřiny Bohdalové a její debatu s kýmsi.

„Tak a teď si dám hezky cigárko,“ prohlásila vyloženě rozkošnicky. Zkrátka: i když tahle herečka už hodně omezila herecké aktivity a víc se věnuje svým zájmům a odpočinku, na ceny za celoživotní dílo nebo dokonce na plačky je ještě strašně brzy.

Tolik energie, kolik jí má ona, bychom v jejím věku taky chtěli mít.

Hosté karlovarského festivalu si její živelnost mohli sami ověřit při procházkách po kolonádě. Často ji tam bylo možné zahlédnout na zahrádkách u kafíčka s cigárkem. Už ne s elektronickou, které jeden čas dávala přednost, ale s klasickou.

A že kouří? Až nám bude za tři roky devadesát, budeme si ničit tělo všemi možnými způsoby, pokud se tedy budeme orientovat v čase a prostoru aspoň z pětiny tak jako ona!