Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Jiří Štěpnička už ani nedoufal: Tajemná vzpomínka na slavnou maminku

Zdroj: Profimedia.cz, Lloyd-Film
+ Dalších 10 fotografií
past
Myslel si, že vzpomínky na slavnou maminku mu zůstanou už jen v hlavě a na fotkách. Jenomže před časem čekalo na Jiřího Štěpničku (73) velké překvapení. Kdosi mu poslal jeho rodný list, který považoval za ztracený. Stalo se tak těsně před premiérou životopisného snímku o Jiřině Štěpničkové (†72).

Slavné prvorepublikové herečce Jiřině Štěpničkové rozdal osud kruté rány. V padesátých letech ji komunisté na devět let zavřeli v žaláři. Tehdy už byla matkou malého Jiřího, který se později vydal v jejích stopách.

Štěpnička se narodil 16. dubna 1947 hned s pěti jmény: Jiří Jan Jaroslav Martin Otto. Celý život však používá jen to první. Jeho kmotrem se stal syn tatíčka prezidenta Jan Masaryk (†61), který o rok později za dosud nevyjasněných okolností zemřel. Do rodné vlasti se Jiří vrátil bez rodného listu.

Záhadné překvapení

A trvalo 72 let, než k němu záhadně doputoval zpátky. „Na vrátnici v Národním divadle byla pro mne obálka a v ní můj rodný list. Beze slova vysvětlení,“ prozradil překvapený Štěpnička portálu ahaonline.cz. Kdo byl ten tajemný dárce, se herec pravděpodobně už nikdy nedozví.

Skoro to až nahání hrůzu. Štěpničkovi totiž rodný list přistál v rukou krátce před uvedením filmu Past. Životopisný snímek o trpkých zkušenostech jeho maminky běží v televizi už dnes večer.

Související články

Další články