Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Jiří Štěpnička má obličej samou modřinu a podlitinu: Nechybělo moc a bylo po mně, říká

Jiří Štěpnička p děsivém úrazu.
Zdroj: Se souhlasem R. Kryl, se souhlasem TV Nova, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Nehoda

Herec Jiří Štěpnička (75) vypadal na divadelním představení Hordubal podle románu Karla Čapka k nepoznání. V obličeji měl podlitiny, modřiny a krev. Jak nakonec potlučený herec prozradil Blesku, před Národním divadlem ošklivě spadl z ostrůvku pod přijíždějící tramvaj.

Herec Jiří Štěpnička mířil na premiéru představení do Národního divadla, kde měl ztvárnit postavu v adaptaci románu Karla Čapka Hordubal. Jenže to ještě nevěděl, co se mu stane.

Před Národním divadlem na ostrůvku spadl přímo pod přijíždějící tramvaj. „Chybělo málo a bylo by po mně,“ prozradil Blesku herec. Záchranáři ho odvezli do nemocnice, kde mu museli po pádu sešít obočí, a představení ještě toho večera odehrál s náplastmi na obličeji.

Pohmožděniny a potlučené tělo

Herec již zmíněnému webu prozradil, že představení šel přesto odehrát, jen chtěl, aby vysvětlili divákům v sále, proč vypadá, tak jak vypadá. Před začátkem druhé premiéry Hordubala proto vystoupila na pódium dramaturgyně Ilona Smejkalová a řekla divákům, že má dvě zprávy. „Ta špatná je, že se krátce před představením zranil pan Jiří Štěpnička. A ta dobrá, že se přesto rozhodl dnešní premiéru odehrát, aby se nemusela rušit,“ prozradila. Diváci za to statečného herce odměnili bouřlivým potleskem.

Po téměř tříhodinovém představení zamířil Štěpnička znovu do nemocnice, kde mu lékaři odsávali krev z podlitin. Kvůli pádu si roztrhl obočí, potloukl nohu, bok, ruku a obličej.

Setkání v nemocnici

Na představení Hordubala dorazil divák Rudolf Kryl, který o Štěpničkově účasti prozradil na svém Facebooku následující: „Jiří Štěpnička nastoupil obětavě k druhé premiéře bezprostředně po úrazu, který se mu stal. Bohužel jsem se s ním po představení setkal na chirurgické ambulanci, když se mi při odchodu z hlediště zamotala na schodišti hlava a po kotrmelci jsem měl podezření na zlomeninu v oblasti ramene, ale byly to jen pohmožděniny s otoky.”

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy