Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině Jaromír Soukup

Jiří Procházka o složitém návratu k expřítelkyni: Po náhlé smrti otce jsem se hledal

Jirka dorazil na premiéru s přítelkyní Kamilou.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
zpověď

Nejúspěšnějšího českého MMA zápasníka Jiřího Procházku (29) dělí od titulu v UFC pouze jeden soupeř. Během své životní cesty za vrcholem se však musel popasovat s mnoha překážkami. Ty mu však také otevřely cestu k nalezení svého já, o čemž vypráví ve filmu Jiří Procházka - Cesta bojovníka, kde redakce eXtra.cz nechyběla. Bijec se nám svěřil, jak moc jeho život ovlivnila náhlá smrt otce, v jaké fázi trénování aktuálně měsíc před zápasem je, ale také promluvil o návratu ke své krásné partnerce Kamile. 

Jiří Procházka je jedním z nejlepších zápasníků americké organizace UFC, která je fotbalovou Ligou mistrů bojových sportů. Už 11. června se utká o titul šampiona polotěžké váhy, a pokud zvítězí, stane se historicky prvním českým držitelem nejprestižnějšího titulu ve světě MMA.

Procházka: Čím víc si člověk odpírá, tím víc je v tenzi

O české sportovní hvězdě a špičkovém zápasníkovi UFC Jiřím Procházkovi vznikl dojemný, upřímný, ale také místy vtipný snímek s názvem Jiří Procházka – Cesta bojovníka, kde upřímně mluví o své životní cestě.

Ač se zápas s Brazilcem Teixeirou uskuteční už vemi brzy, je stále rád za občasné lehké rozptýlení, které v plné přípravě také potřebuje. "V této fázi je to jedině dobře, že přijde trošku rozptýlení a jiné myšlenky, protože jsme v hloubce té přípravy a jede se naplno. Nedívám se doprava, doleva a jedu čistě výkon. Do své 'předzápasové bubliny' se zavírám asi dva tři dny před zápasem. Jinak se chci držet ve svém běžném fungování, jako kdyby se nic nedělo. Čím víc si člověk začne odpírat, tak začne být zbytečně v tenzi," svěřil se Jiří Procházka pro eXtra.cz těsně po konci premiéry jeho filmu, s jehož výsledkem byl velmi spokojený.

Úmrtí otce jeho cestu velmi poznamenalo

Ve snímku promlouval i o náhlé smrti svého otce, kvůli které jako mladistvý podle svých slov hledal identitu. Rval se na ulicích, aby nakonec objevil bojové sporty a samurajský kodex Bušidó. Ty mu daly řád a otevřely cestu k pochopení sebe samého a nalezení vlastní autentičnosti. Úmrtí otce život Jirky, ale i jeho sestry Veroniky, značně ovlivnilo.

Procházka se nám svěřil, že měl dokonce občas pocit, že své sestře jejich otce v nějakých aspektech života měl potřebu nahrazovat. "Ano, když se na to podívám z tohoto úhlu pohledu, tak jsem jí ukazoval svět a další věci. Z menšího procenta to tak určitě bylo," říká pro eXtra.cz se slovy, že si v sobě přesto nosí spoustu nezodpovězených otázek.

"Není pro mě složité o něm mluvit, ale je pravda, že v sobě mám spoustu nezodpovězených otázek. Je to takové, že o tom spíš nechci mluvit skrz to, že zkrátka nevím," říká.

Návrat ke krásné partnerce

Jiří Procházka dorazil na premiéru svého dokumentu po boku své krásné přítelkyně Kamily, se kterou k sobě našli po rozchodu opět cestu.

"Byla to moje bývalá přítelkyně, se kterou jsme to dali znovu do kupy." Život po boku vrcholového sportovce je pro některé ženy tvrdý oříšek a i Jiří má na svou drahou polovičku pár nároků. "Musí být oddaná mým cílům a věrná. Také je důležité, aby byla vtipná a uvolněná, což tak vždy nebývalo," uzavřel Jiří Procházka s úsměvem.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy