Minulý týden eXtra.cz informovalo, že bývalý filmový producent musí podstoupit několik vyšetření a podle výsledků budou moci lékaři určit, jak rozsáhlou léčbu zvolí. Předběžně se shodovali i na tom, že Pomeje bude muset na operační sál.

„Výsledky jsou už známé a potvrdily nezbytnost chirurgické léčby, tedy operačního zákroku. Nadále upřesnily rozsah operace. Vše se konzultovalo s panem Pomejem a jeho rodinou. Včetně toho, že byl informovaný o rizicích a důsledcích zákroku a náročnosti následné léčby. Jde skutečně o náročnou a rozsáhlou onkologickou operaci. Podle současných informací, které jsou k dispozici, pan Pomeje se rozhodl, že tento velmi náročný zákrok podstoupí,“ řekla eXtra.cz mluvčí Vojenské nemocnice v Praze Jitka Zinke.

Aktuálně Pomeje podstoupí předoperační vyšetření. Pokud budou výsledky dobré, operace se uskuteční závěrem týdne, případně hned v úvodu dalšího. Pomeje se dokázal v minulosti dostat z velkých problémů, i když nešlo o zdraví. Všichni věří, že v boji se zákeřnou rakovinou se opět postaví věci čelem a po náročné operaci půjde vše jen dobrým směrem.