Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Jiří Pomeje by oslavil 56 let: Dojemné vzpomínání malé dcery Aničky a vdovy Andrey

Jiří Pomeje by oslavil 56 let: Dojemné vzpomínání malé dcery Aničky a vdovy Andrey
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
POTOMEK
Nebýt zákeřné rakoviny, loni zesnulý Jiří Pomeje (†54) by v neděli 13. prosince oslavil 56. narozeniny. Co o něm říká jeho jediná dcera Anička (7), která si otce nestihla tolik užít?

Vzpomínka na Jirku i Lucii Bílou

V den výročí narození Jiřího Pomeje byla Anička u prarodičů, žádné větší vzpomínání tak neproběhlo.

„Nelámu to nijak přes koleno, necháme to plynout přirozeně. Rozhodně nenutím Aničku povinně truchlit při každém tatínkově výročí, žádný oltář s fotkami opravdu nevedeme. Sama jsem si ale vzpomněla. Mám ten den spojený se vzpomínkou, kdy Jirka každý rok přál Lucce Bílé ke svátku, ona jemu zase k narozeninám,“ řekla eXtra.cz vdova Andrea Pomeje

Návštěva hrobu

„Na hrob nejezdím, je daleko a zatím se na to necítím. Důležité je zesnulé uctívat především v sobě. Na sto procent ale v neděli na hrob zašla maminka Jirky a jako vždy tam určitě zapálila svíčku i za Aničku,“ myslí si manželka zesnulého bouřliváka.

Jiřího Pomeje nicméně v její domácnosti už bude brzy plno. „O Vánocích běží spousta pohádek, a když Anička vidí Princeznu ze mlejna, začne nadšeně vykřikovat: ‚Jé, to dělal táta!‘ Jirka byl totiž jedním z producentů. Myslím, že při takových příležitostech se jako vždy bude na tatínka ptát,“ věří.

Vánoce s Jiřím

Pomeje jako producent vystupoval i u pohádek Z pekla štěstí 1 a 2, coby herec má malou roličku také v pohádce S čerty nejsou žerty Objevil se ale i v dalších, méně známých: O princi, který měl o kolečko víc, O mrňavém obrovi, Píseň o statečném Heřmanovi a sličné Jitce nebo O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli.

Související články

Další články