Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Jiří Ployhar alias trenér Žloutek: Marně toužím po rolích, ze kterých ženy padají na kolena

Zdroj: Jenprace.cz
+ Další 3 fotografie
přiznání
Divadelní a televizní herec a dabér Jiří Ployhar (44) se v posledních letech proslavil rolí trenéra Žloutka v seriálu Vyšehrad. V rozhovoru pro server Jenprace.cz se rozpovídal o tom, čeho se jako herec nejvíc bojí a jaké role, ač se mu stále vyhýbají, by si přál ještě zahrát.

Jiří Ployhar není až tak obsazovaný do velkých rolí, ale jak se říká, není malých rolí, a tak herec exceluje i v těch méně výrazných úlohách. Známý je kromě Vyšehradu i ze seriálu Redakce, kde hrál podle jeho slov „vyčůránka“ a dodnes na tuto roli rád vzpomíná.

Touha a noční můra

Jaké role by ale dostal ze všeho nejradši? „Toužím po roli tzv. vojtodykovské a jsou to ty role, kdy ženy padají na kolena… Nechápu, proč je nedostávám,“ prozradil s úsměvem herec. Zároveň také přiznal, co je pro něho jako pro herce noční můra. „Mám takové sny, že chodím po supermarketu v kostýmu opice a rozdávám letáky, to je pro mě nejhorší představa,“ řekl.

Herectví je, jak je známo, psychicky a fyzicky náročné. Jak si čistí hlavu právě Jiří Ployhar? „Chodím do fitness, to mám rád, protože si tam vyčistím hlavu a jsem tam sám se sebou. Samozřejmě že pomáhá i pivo v rozumné míře, po tom se dobře usíná. Mám zásadu, že přes den nikdy nepiju, vždycky až večer,“ prozradil Ployhar.

Trenér Žloutek

V rozhovoru také mimo jiné prozradil, jak se těší na natáčení celovečerního filmu Vyšehrad, ke kterému by mělo dojít v červnu. „Fanoušci se budou mít na co těšit a určitě nebudou zklamaní. Když jsem si přečetl scénář, smál jsem se od první stránky, ale některé věci tam jsou za hranou, bude to muset projít cenzurou,“ prozradil seriálový trenér a dodal, že doufá, že se ve filmu zachová „poetika debila Laviho a charismatického správňáka pro život trenéra Žloutka“.

„Nejen další rozhovory, ale hlavně zajímavé nabídky práce a brigád najdete na www.jenprace.cz

Související články

Další články