Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Jiří Menzel zemřel s covidem: Manželka Olga vzkázala, že nejde o žádnou chřipečku

Zdroj: showpix.cz
+ Dalších 8 fotografií
nemoc
Koronavirus opravdu zasahuje všude, kde může. Olga Menzelová (42) přiznala, že se její manžel a oscarový režisér Jiří Menzel (†82) potýkal i s covidovým zápalem plic. Manželka zesnulé legendy teď varuje všechny, že nemoc je třeba brát vážně a rozhodně nejde o žádnou chřipečku.

„Je to pravda, Jirka podlehl covidovému zápalu plic. Nemoc se u něj začala projevovat tak, že dostal vysoké teploty, kašel a měl bolesti,“ uvedla pro Blesk Olga Menzelová. Její manžel, Jiří Menzel, patřil mezi tu nejohroženější skupinu – mezi nemocné, oslabené a staré lidi.

„Vypadalo to nadějně, a věřili jsme, že i tuto nemoc ustojí. Byl strašně statečný, bojoval a nevzdával to. Strašně tu chtěl být,“ vzpomínala Menzelová na boj jejího manžela s koronavirem. „Bohužel se Jirka nakazil patrně od jednoho z ošetřovatelů, jenž vůbec netušil o své nákaze, a dodnes není zcela jasné, od koho to bylo,“ vysvětlila vdova s tím, že všichni dodržovali přísná hygienická opatření. „I přes to všechno nákaza přišla,“ dodala.

Menzelová se podle doktorů neměla u manžela vůbec zdržovat, aby nenakazila děti nebo sebe. „Neuměla jsem si představit, že u Jirky v těchto momentech nebudu. Tak jsem tam za ním chodila v ochranném obleku, rukavicích a brýlích, stejně jako celý ošetřovatelský personál. Naštěstí se nikdo další nenakazil,“ oddechla si Menzelová.

Varování pro všechny o nebezpečí

„Vyzkoušela jsem si to, co zažívají zdravotníci v první linii. Být celý den v oblek, a navíc umět s Jiřím manipulovat, je to skutečně náročné a obdivuji všechen zdravotnický personál, který péči nemocným denně poskytuje,“ podotkla vdova po oscarovém režisérovi.

„Prožila jsem v přímém přenosu umírání mého muže na covid-19. Psychicky to byla nejnáročnější péče, kterou jsem s Jirkou zažila. Být oblečen od hlavy až k patě v ochranném obleku, v brýlích, rukavicích, bez možnosti ho políbit, bylo nejvíc depresivní v mém životě,“ vzkázala zdrcená Olga Menzelová.

Související články

Další články