Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jiří Menzel se loučil s úsměvem na tváři: Poslední záběry před smrtí vhání slzy do očí

Jiří Menzel se loučil s úsměvem na tváři: Poslední záběry před smrtí vhání slzy do očí
Zdroj: archiv Olga Menzelová
+ Dalších 23 fotografií
Jiří Menzel
V neděli Olga Menzelová (42) oznámila smutnou zprávu, že její manžel a velmi úspěšný režisér Jiří Menzel zemřel. Odešel ve věku 82 let. Truchlící Olga nyní sdílela dojemné video zachycující poslední okamžiky s milovaným manželem a otcem.

Oscarový režisér Jiří Menzel navždy odešel. Smutná zpráva zasáhla celé Česko. Informaci, že Jiří už není mezi námi, oznámila jeho manželka Olga (42) na sociální síti. K oznámení přidala také opravdu dojemné video, kde jsou zachyceny poslední okamžiky Jiřího před tím, než odešel do režisérského nebe.

Poslední chvíle Jiřího Menzela

Video, které Olga uveřejnila na Instagram, trvá něco málo přes dvě minuty. Při sledování záběrů nezůstane žádné oko suché. Video začíná u Menzelových doma. Hned na začátku slavný režisér promítá jedné ze svých dcer jeho snímek Rozmarné léto.

V následujícím záběru se dcera dívá na televizi, kde běží udílení Oscarů z roku 1968. Dcerka sleduje záběry, kdy si její mladičký tatínek šel na pódium převzít sošku za doprovodu československé hymny. Pak je ve videu zachycena pasáž, jak Menzel předčítá svým dcerkám pohádku.

Následuje řada dojemných snímků Jiřího s rodinou za zvuků skladby Wonderful World od Louise Armstronga. Poslední snímky ukazují Menzela krátce před smrtí, přičemž je už na invalidním vozíku nebo doma na lůžku. Jedním z nejhezčích snímků je ten, kde společně s tatínkem na jeho lůžku sedí i dcerky Anička a Eva Maria.

Úplně poslední záběr patří pouze Jiřímu, kdy režisér mává do kamery s úsměvem na tváři. Je vidět, že poslední chvíle strávil tak, jak si přál, a to doma za přítomnosti těch nejbližších. Na dojemné záběry se můžete podívat do fotogalerie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy