Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Jiří Menzel nechodí a potřebuje neustálou péči: Manželka promluvila o těžkém konci

Jiří Menzel nechodí a potřebuje neustálou péči: Manželka promluvila o těžkém konci
Zdroj: Profimedia.cz, Facebook
+ Další 4 fotografie
Bojuje statečně
Po náročné operaci hlavy strávil Jiří Menzel (81) rok v nemocnicích, loni v říjnu ho propustili do domácí péče. Jeho manželka Olga (41) byla dlouho na slovo skoupá, po měsících mlčení ale řekla o režisérově zdravotním stavu pravdu. "Osud mu nadělil poměrně těžký konec," posteskla si.

Jiří Menzel (81) si nemohl cenu ministerstva kultury za přínos ve filmové oblasti převzít sám, a tak ho v neděli zastoupila manželka Olga Menzelová (41). Při té příležitosti promluvila i o režisérově zdravotním stavu.

Ten byl od loňského října, kdy Menzela propustili do domácího léčení, zahalen rouškou tajemství. „Jirka nechodí a pečujeme o něj čtyřiadvacet hodin denně. On je velmi obdivuhodný v té své nezlomné vůli k životu, kterou má. Osud mu nadělil poměrně těžký konec. On se ale pořád raduje. Pořád má ten svůj smysl pro humor a neskutečně se spolu nasmějeme. Je výjimečný a my jsme na něj moc hrdí," prozradila Olga v pořadu Top Star.

"Dříve jsme na tyhle akce chodívali spolu a teď chodím sama. Tak je to trošku smutné," posteskla si jedním dechem.

Velikánovi českého filmu v listopadu 2017 operovali hlavu, po náročném zákroku byl měsíc v umělém spánku a pak strávil rok v nemocnicích a rehabilitačních ústavech. Kromě milované manželky mu doma dělají společnost i dcery Anna (9) a Eva (3).

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy