Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jiří Menzel (†82) zakázal svůj pohřeb: Rozloučí se s ním jinak a úplně jindy

Jiří Menzel (†82) zakázal svůj pohřeb: Rozloučí se s ním jinak a úplně jindy
Zdroj: Bioscop
+ Dalších 19 fotografií
ROZHODNUTÍ
V sobotu zesnulý Jiří Menzel (†82) už před svou smrtí instruoval manželku a spolupracovníky, aby v žádném případě nedopustili žádnou velkou pietu v podobě monstrózního pohřbu. Ten se tak konat nebude. Naděje na poslední rozloučení s režisérským géniem ale přece jen nepadá.

Jiří Menzel si nepřál okázalost

Jirka si nepřál žádný pohřeb, žádné oficiální rozloučení, takže každý může zapálit svíčku v sobě. Až jeho paní bude vědět, kde budou uloženy jeho ostatky, tak to samozřejmě sdělíme. Bude možné přinést kytičku,“ řekla České televizi dlouholetá pravá ruka režiséra Míla Řádová.

Režiséra jeho spolupracovníci dlouhodobě označovali za velmi skromného člověka, takže se mu asi příčila představa, že jeho kamarádi a kamarádky by museli povinně truchlit před televizními kamerami, proto poslední sbohem zatrhl.

Naděje

Přesto se ale zatím nejasně rýsuje možnost, že k jakési důstojné pietě přece jen dojde. Podle Řádové bude s delším časovým odstupem, pokud tedy vůbec.

Je jasné, že památku režiséra nesmrtelných snímků Vesničko má středisková, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Skřivánci na niti nebo Rozmarné léto přijdou i tak uctít velké zástupy kolegů, herců i lidí z řad veřejnosti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy