Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jiří Menzel (†82) si pohřeb nepřál. Olze zanechal instrukce, co má udělat s popelem

Jiří Menzel (†82) si pohřeb nepřál. Olze zanechal instrukce, co má udělat s popelem
Zdroj: Bioscop
+ Dalších 23 fotografií
Smrt Jiřího Menzela
Sobotní smrt špičkového režiséra Jiřího Menzela zasáhla celé Česko a veřejnost čekala na informaci, kdy se bude moct jít naposledy rozloučit s tvůrcem Postřižin. Na to ale podle rodiny nedojde. Menzel si totiž nepřál být uložený v hrobě. Místo toho dal ženě Olze (42) jasné instrukce, kde má rozprášit jeho popel.

„Smrti se nebojím. Až budu cítit, že jsem špatný, tak chci umřít. Nechci být na obtíž. A nechci pohřeb. Mám jenom strach, aby to nebylo dlouhý, blbý umírání...,“ řekl Jiří Menzel v jednom z posledních rozhovorů, které s ním dělal Miloš Zapletal pro svou knihu Nesmrtelní.

Menzelovo přání se ale bohužel vyplnilo jen na půl. Pohřeb sice mít nebude, ale poslední chvíle strávil upoutaný na lůžko. I tak ale odešel v klidu a s úsměvem na rtech obklopen svými milovanými v čele se ženou Olgou (42).

Přál si být zpopelněn

Držitel Oscara za Ostře sledované vlaky měl i jasno, jak má rodina naložit s jeho ostatky. Nechtěl být zavřený v rakvi a pohřbený v zemi. Místo toho chtěl být zpopelněn.

„Pak bych rád, aby popel jednou moje žena odvezla do Španělska, kam jezdíme každé prázdniny, a aby ho tam rozsypala. Máme to místo moc rádi a vlastně tam budu s holkama pořád,“ naplánoval si dopředu Menzel.

Rodina tak nakonec nejspíš uspořádá menší rozloučení s přáteli. Nejdřív se ale chce Olga vyrovnat s odchodem svého milovaného manžela.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy