Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Jiří Mádl ve filmu První akční hrdina: Přesvědčte se, že i Češi mohou natočit žánrovku

Zdroj: youtube
+ Další 2 fotografie
Filmové premiéry
Do kin se už ve čtvrtek 17. října chystá neobvyklý film První akční hrdina v čele s Jiřím Mádlem (32). Neobvyklý tím, že od české produkce nevzniká moc akčních filmů a režisér Jan Haluza (32) chce všem ukázat, že skvělý akční film může vzniknout i u nás.

První akční hrdina jde do kin a diváci se mají rozhodně na co těšit. Do hlavní role byl obsazen skvělý herec Jiří Mádl, který všechny těžké scény točil bez pomoci kaskadérů. "Všechno jsem dělal sám. Myslím si, že jsem fyzicky docela zdatný a mám radost, kdykoli to někdo chce ve filmu využít. Mockrát to nebývá, tady jsem se fakt vyblbnul. Občas to i bolelo, to mám rád," popisoval Mádl pocity z natáčení.

A o jaký film že se to jedná? První akční hrdina má za úkol ukázat všem českým divákům, že i v naší zemi může vzniknout kvalitní akční film. Příběh je o mladém novináři, který se zničehonic ocitne v podivné hře řízené dvojicí režisérů. Ti mu nechají unést jeho lásku, nepočítají ale s tím, že se hlavní hrdina rozhodne nejen překonat překážky a zabijáky ve hře, ale dojít si přímo pro ně. Krátký film debutujícího Jana Haluzy skládá poctu tvorbě Oldřicha Lipského a Václava Vorlíčka i nejslavnějším hollywoodským akčňákům. To vše v originální hře s postupy akčního žánru, jaká v české kinematografii nemá obdoby. Ve filmu nechybí ani lehký nadhled a Jiří Mádl likviduje své nepřátele například za pomoci deštníku či tenisové rakety.

Režisérem nového snímku je Jan Haluza, který chce divákům vyvrátit mylné představy o tom, že v českém prostředí nemůže vzniknout akční film. "„Natočit ne příliš tradiční střílečku a obsadit ji nejlepšími českými herci je jednoduše můj splněný klukovský sen. Především ale chceme divákům ukázat, že zábavná akční žánrovka může vzniknout i u nás,“ říká k filmu jeho režisér Jan Haluza.

Ve filmu se krom Jiřího Mádla objeví také Kryštof Hádek, Jiří Vyorálek, Lenka Haluzová nebo Radim Špaček. Společně s krátkometrážním filmem První akční hrdina bude do kin bude uveden i První akční dokument. V něm se tvůrci vydávají po stopách akčních scén v českém filmu a zároveň odhalují inspirace a postupy použité při vzniku Prvního akčního hrdiny. Akční dvojpředstavení vstoupí do kin 17. října.

Související články

Další články