Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Čína Kobe Bryant Počasí

Nejnovější kauzy

Jiří Mádl si poprvé zahraje detektiva! V seriálu Sever bude strkat nos tam, kam nemá

Zdroj: Česká televize
Mádl jak ho neznáme
Jiří Mádl (32), kterého si i přes jeho rozjetou hereckou kariéru diváci nejvíce pamatují jako Jáchyma ze snímku Snowboarďáci, se na obrazovkách objeví tak, jak ho neznáme. V novém seriálu Sever si zahraje kriminalistu Petra Svobodu, který doplatí na svou touhu po spravedlnosti.

Česká televize se po úspěchu seriálu Most! opět vrátila natáčet do Severočeského kraje. Nový šestidílný krimiseriál Sever pojednává o příběhu kriminalisty, který se nedokáže smířit s korupcí svých nadřízených. Za to je ale potrestán a z vyšetřovatele se tak stává vyšetřovaný.

Hlavní roli v seriálu si zahraje Jiří Mádl, pro kterého jde o vůbec první kriminální roli v jeho kariéře. „Petr Svoboda začíná na úřadě, kdy se mu nelíbí některé změny v územním plánu, šťourá do toho, nechce se toho pustit. Nakonec odejde k policii, tam zase začne strkat nos do jiných věcí. Zjistí, že územní plánování měla něco společného s tím, co řeší za případ, a začnou se mu některé věci spojovat dohromady. Ne vždy má ve svých tezích pravdu, ale často je jeho uvažování správné. Proto se vydává pátrat a získává tak nové nepřátele,“ popsal Mádl svou postavu.

Mádl vysvětlil i důvod, proč v kriminálce hraje poprvé. „Pro herce je to dost složité, protože má pocit, že nic nedělá. Pořád se na něco jenom ptá, někdo mu na to odpovídá. Chybí tam emoce. Tahle kriminálka má ale naštěstí ještě jednu rovinu, psychologickou, která doprovází epizodní příběhy. To už mě baví víc,“ sdělil herec, kterému bude sekundovat Štěpán Benoni, známý jako Marek ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Celý seriál režíruje Robert Sedláček, který si natočením snímku Jan Palach připsal na konto obrovský úspěch a prokázal, že své projekty dělá skutečně s citem.

Mohlo by vás zajímat

Další články