Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jiří Langmajer dnes slaví 52 let: Podívejte se, jak komicky vypadal ve své první filmové roli

Populární český herec Jiří Langmajer dnes sfoukne už padesát dva
svíček.
Zdroj: Reprofoto Česká televize/Facebook.com
+ Dalších 5 fotografií
Patří k nejobsazovanějším a pro mnohé i k nejcharismatičtějším hercům. Řeč je o Jiřím Langmajerovi, který právě dnes slaví své 52. narozeniny. Pojďte si společně s námi připomenout jeho životní pouť i největší role. Vzpomenete si vůbec na tu první?

Jiří Langmajer se narodil v Plzni do muzikantské rodiny. V Praze absolvoval konzervatoř a ještě v době studií si jej všiml režisér Karel Smyczek, který se ho rozhodl obsadit do známého televizního seriálu Třetí patro.

Málokdo si ovšem pamatuje, že si ještě dva roky předtím zahrál ve svém první televizním filmu Šípková Růženka. To mu bylo teprve sedmnáct let. Nicméně film právem zapadl prachem v televizním archivu.

Kromě toho, že účinkoval v mnoha inscenacích a seriálech, prošel několika divadelními soubory, například Divadlem pod Palmovkou či Divadlem na Vinohradech. Hostoval také v Národním divadle, Hudebním divadle v Karlíně nebo v divadle Kalich.

Televizní diváci se s ním asi nejčastěji setkávali v seriálu Ordinace v růžové zahradě, ve Zdivočelé zemi nebo ve stále opakované komedii Copak je to za vojáka…

O Langmajerovi je známo, že býval velkým bouřlivákem. Velké role si kompenzoval emocionálními výkyvy – měl milenky a holdoval alkoholu. Zkrotit ho dokázala až Adéla Gondíková, kvůli které sice odešel od manželky a dvou dětí, ale údajně díky ní našel nový životní smysl.

Související články

Další články