Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jiří Krampol slaví 82: Nevím, jak dlouho tu ještě budu, podle mě půjdu brzy, říká

Jiří Krampol
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
VÝROČÍ
Bavič, herec a moderátor Jiří Krampol (82) má sice věk kmeta, ale energie kolikrát víc než o generace mladší muži. Hodně za to může jeho celoživotní vášeň pro sport. Pravidelně chodí do fitka, na páku by porazil většinu mladších kolegů. Jak oslaví narozeniny, které má 11. července?

Dojemný dárek

„Největší dárek jsem dal sám sobě, ale velký jsem dostal i od manželky Haničky, která se úplně zázračně proměnila. Ještě před pár měsíci neměla žádné zájmy, nic ji nebavilo, postupně duševně odcházela. Teď je z ní ale opět holka, jakou jsem si před lety bral. Má neuvěřitelně energie. Už mě zase po mnoha letech strašně rozčiluje svým uklízením. Vadí jí každý papírek a mě to vlastně hrozně těší, že se vrátila, i když prudí,“ řekl eXtra.cz láskyplně Jiří Krampol, který je zdravotním stavem své manželky dojatý.

Sám sebe přece jen obdaruje – oblíbenou pochoutkou.

Oslava jídlem

„Na narozeniny si dám černou tlačenku, desítku pivo a dva krajíce chleba. To se budu mít!“ říká se svým typickým humorem bývalý kolega Miloslava Šimka a pravidelný dabér Jean-Paula Belmonda

Herec samozřejmě i přes svou výbornou fyzičku občas uvažuje, jak dlouhý život mu osud nachystal.

Zdraví

„Strejda, který byl jedenáct let v kriminále, se dožil 97 let a pořád četl bez brýlí a měl v pořádku prostatu. Hodně příbuzných odešlo kolem devadesátky, jedna babička ve 102 letech. Já ale podle mě půjdu brzy. Teď jsem byl na vyšetření, řekli mi, že jsem zdravý, ale já si spíš myslím, že jsem blbě vyšetřený,“ vrátil se nakonec opět k vtipkování Jiří.

Receptem na to, aby příliš nestárnul, je vyhýbat se některým vrstevníkům.

Recept na dlouhověkost

Snažím se hlavně nechodit mezi staré nerudné dědky. Ti mě rozčilují. Někteří lidé jsou ale staří už ve třiceti. Líbilo se mi, když Ladislav Pešek, kterému tehdy bylo už k osmdesáti, chodil na natáčení do televize z tréninku. Je to sympatičtější než vrátit se z vyšetření,“ vzpomíná herec, který se obdarovává také velkou filmovou rolí.

„Zrovna natáčíme Stáří není pro sraby, mám tam roli dědka, který má docela dobré kecy. Koncem července kvůli natáčení přiletí bývalý slavný závodník Emerson Fittipaldi,“ pochlubil se závěrem Jiří Krampol, mimo jiné pamětník a kamarád snad všech hvězd československého filmu, divadla a televizní zábavy za posledních sto let.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy