Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Jiří Krampol promluvil o výši své penze: Zamindrákovaní důchodci ať táhnou a nezávidí mi

Herec Jiří Krampol.
Zdroj: herminapress
+ Dalších 6 fotografií
PENÍZE

Jiří Krampol (84) je trnem v oku kritiků, které zvedají ze židle jeho vyjádření o tom, že ani s vysokým důchodem v Praze není schopen vyžít. „Nemůžu za to, že se ze mě mohou zvencnout hlupáci, kteří berou menší důchody,“ sdělil eXtra.cz.

Herec, bavič a moderátor Jiří Krampol to říká opakovaně: V Praze se nedá vyžít ani s nadprůměrným důchodem. Naposledy o tom s naší redakcí mluvil v prosinci minulého roku, nedávno podobná slova volil pro TN:cz a nyní s námi hovořil znovu na základě toho, jakého se dočkal obrovského hejtu kvůli svým vyjádřením.

Jiří Krampol: V centru Prahy je draho, činže vysoká

„Pozor, důležité je zdůraznit, že si opravdu na důchod nestěžuju a nerouhám se. Jen věcně říkám, že s penzí kolem dvaceti, pětadvaceti tisíc korun v Praze dneska člověk nevyžije. Kdybych bydlel někde na samotě nebo v zahrádkářské kolonii, tak si tam budu žít za pětadvacet tisíc úplně královsky. Ale v centru Prahy? Tam je život drahý, takže tam je i taková penze málo. Když zaplatím za bydlení 23 tisíc, už mi skoro nic nezbude. Měl bych sto korun na den na jídlo, ani ne. A co je na tom divného? Celý život jsem makal a na stará kolena se mám snad kvůli těm, co mě kritizují, odstěhovat do nějakého zapadákova, do pohraničí, nebo co?“ zlobí ho, proč ho řada lidí nemůže pochopit.

„To, co jsem zaplatil za daně, byla tak obrovská částka, že mi nikdo vlastně nic nedává, jen si beru své peníze zpátky. Zadruhé nemůžu za to, že někteří lidé mají menší důchod, tak je mi to sice strašně líto, ale to se mnou nemá nic společného,“ říká Krampol.

Závistivcům nedám spát

„Každý radí, co jsem měl dělat, kde a jak jsem měl šetřit. Ať jdou někam. To tam napište. Nějaký zamindrákovaný hlupák, co dělá houby, v důchodu se nimrá na zahrádce a do toho vypije deset lahváčů a zanadává si na Krampola, mě nemůže rozhodit. Ať si nechají své rady pro sebe. Od čtrnácti let furt pracuju, celý život, kromě vojny a školy. Nepamatuju si, že bych byl někdy marod. 

Když jsem posledních dvacet let vydělával slušné peníze, platil jsem DPH a další daně státu jako kráva, tak nevím, proč bych z toho nemohl dostat něco zpátky. To nejsou jejich prachy, oni si je nevydělali, to jsem si vydělal já. Že nezávidí fotbalistům, kteří mají milion korun denně?“ kroutí hlavou umělec, který spoustu vydělaných peněz dal za cestování.

„Divím se, proč některé lidi tolik rozčiluje, co říkám. Nikde jsem přece neříkal, že by mi měl někdo pomoci. Neznám jiného dědka, který v 85 letech jezdí tolik zájezdů jako já. Poradím si. Stejně bych se bez práce zbláznil. Ale jen konstatuju, jak to je,“ snaží se vysvětlit svoje myšlenky.

„Vidím to i u některých důchodců, že se mohou dokonce zbláznit i z toho, že se kolem mě motají mladé holky,“ směje se povaze některých lidí.

„To je česká vlastnost, závidět. Kamaráda měli sousedé na chalupě všichni rádi, družili se. Když si koupil meďáka, přestali se s ním všichni bavit,“ popisuje Jiří Krampol závěrem pro eXtra.cz českou náturu.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy